Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta má nového trenéra. Stane se jím Požár, Holoubek bude jeho asistentem

Sport

  13:30
PRAHA - Novým trenérem fotbalistů Sparty byl jmenován sportovní ředitel Tomáš Požár. Dosavadní kouč David Holoubek totiž stále nemá potřebnou licenci, a tak se vrátí do role asistenta. Stále však bude mít velké kompetence při přípravě ligového celku a prostor by měl dostat i při zápasech.

Novým hlavním trenérem Sparty se stal současný sportovní ředitel Tomáš Požár.. foto: ČTK

„Rozhodli jsme se, že by měl dostat dosavadní realizační tým šanci v práci pokračovat. Víme ale, že David Holoubek nedisponuje potřebnou licencí,“ uvedl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

„Proto jsme zvolili další posílení týmu a Tomáš Požár si k funkci sportovního ředitele vezme i funkci trenéra,“ pokračoval.

„Splňuje všechna kritéria. Je přímým nadřízeným všech trenérů a jeho pozice bude zcela přirozená. A také má potřebnou licenci.“

„Na něm bude, jak velký prostor Davidovi Holoubkovi při přípravě a zápasech dá. Předpokládám, že to ale bude výrazný prostor,“ dodal Kotalík.

Trenér David Holoubek Bořka Dočkala za vyloučení určitě nepochválil.
Bořek Dočkal vzal kvůli neproměněné penaltě prohru Sparty v Miláně na sebe.

Jednačtyřicetiletý Požár přišel do Sparty v létě 2015 jako šéf úseku vyhledávání nových hráčů, letos v říjnu byl s účinností od ledna 2016 jmenován sportovním ředitelem.

Před tím působil ve funkci sportovního ředitele v Bohemians Praha 1905. Během hráčské kariéry nastupoval za Jablonec, Teplice a Spartu, se kterou v roce 1995 získal mistrovský titul. V nejvyšší soutěži odehrál 61 zápasů.

Šestatřicetiletý Holoubek během podzimu nahradil odvolaného Zdeňka Ščasného, kterému předtím dělal asistenta. Sparta pod jeho vedením postoupila ze základní skupiny Evropské ligy, poté co z pěti zápasů čtyři vyhrála.

V lize Holoubek z osmi utkání prohrál jediné a dostal Spartu na třetí příčku se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. V závěru podzimu už ale po vypršení výjimky na licenci jeho místo formálně zaujal asistent Zdeněk Svoboda.

Kouč David Holoubek při zápase Evropské ligy Sparta vs. Beer Ševa.

Kouč David Holoubek při zápase Evropské ligy Sparta vs. Beer Ševa.

„Toto řešení splňovalo všechny požadavky a mohli jsme v něm pokračovat. Zvolili jsme však řešení, které nám přijde logičtější,“ řekl Kotalík s tím, že předpisům ligy nebude odporovat, pokud Holoubek bude pokračovat v řízení týmu i na lavičce během zápasu.

„Řešili jsme to s licenčním manažerem i ředitelem ligy. Řídit tým na lavičce může kdokoli. Hlavní trenér, asistenti nebo trenér brankářů. V tom není žádný problém,“ dodal Kotalík.

Realizační tým Sparty kromě Požára rozšíří i dosavadní kouč nejmladšího sparťanského dorostu Petr Havlíček, který s Holoubkem už dříve spolupracoval. V týmu zůstávají i Zdeněk Svoboda a Stanislav Hejkal.

„Jelikož chceme uspět v Evropské lize s Rostovem, čeká nás náročný program. To znamená vyhodnocování soupeře, analýzy, cestování,“ řekl Požár.

„Navíc jsou tam studijní povinnosti Davida Holoubka. Proto považujeme rozšíření realizačního týmu za nutné. Práce bude pro všechny dost,“ dodal.

Rozšíření týmu kvituje i Holoubek. „Petr Havlíček přinese zkvalitnění tréninkového procesu a celého trenérského štábu. Prostor dostane. Je to prověřený trenér, prošel sparťanskou mládeží,“ řekl Holoubek.

„Stejně tak se těším na spolupráci s Tomášem Požárem, protože to je člověk, který může Spartu posunout dál,“ dodal.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat