Úterý 19. ledna 2021svátek má Doubravka -2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta mění barvu dresů. Venkovní zápasy bude hrát v černobílé kombinaci

V černobílé kombinaci bude Sparta nastupovat na hřištích soupeře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V černobílé kombinaci bude Sparta nastupovat na hřištích soupeře. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Sparty vstoupí do sezony s novou venkovní sadou dresů. Dominantní barvou zůstala bílá, výrazně se však změnil vzhled a nově budou trenýrky a stulpny černé a šedivé.

Dresy mají odkazovat na období označované jako Železná Sparta z 20. let minulého století, kdy Sparta hrála v černobílé kombinaci. A také připomínat 125. výročí založení klubu.

V předchozích dvou sezonách měla Sparta na bílých venkovních dresech modrá čísla a detaily v barvách sparťanské trikolory. 

Nyní jsou dresy bílo-černo-šedivé a trikolora je pouze na zadní straně od límečku po číslo. Novinkou je také obrysové klubové logo a nikoli barevný znak ACS.

Na dresu jsou také motivy číslovky 125, které připomínají, že 16. listopadu oslaví klub 125 let od založení. 

„Souvisí to s tím, že budeme v listopadu slavit výročí od založení klubu. Velkou změnou je, že logo na dresu je černobílé a trikolora je vzadu na krku. Je to návrat do dob, kdy Sparta hrála v černobílé kombinaci,“ řekl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík. 

„Komunikace celé sezony bude probíhat v černé a bílé barvě,“ dodal.

V hlavičkovém souboji Josef Šural (vlevo) ze Sparty a Petr Buchta z Jihlavy při...
Momentka z utkání 30. kola fotbalové HET ligy. Bohemians Praha 1905 - Sparta...

Sada venkovních dresů má dvě varianty, a to bíločernou a bílošedou. A to kvůli tomu, aby v případě, že v evropských pohárech bude mít soupeř u domácích dresů černé trenýrky a stulpny, mohla Sparta sáhnout po druhé variantě.

„Je to z důvodu regulí FIFA a UEFA. Musíme být jasně odlišitelní od soupeře, proto musíme být připraveni na světlejší a tmavší variantu. Ale ta námi preferovaná bude s černými trenýrkami a černými stulpnami,“ dodal Kasík.

Černobílé barvy nosila Sparta ve 20. letech minulého století, kdy se jí mimořádně dařilo a získala tehdy označení Železná. V roce 1920 měla bilanci 49 výher, čtyř remíz a nula porážek.

Nový dres, jehož výrobcem je firma Nike, využívá technologii Vaporknit, díky které je o 23 procent lehčí než předchozí dresy a o 12 procent prodyšnější. Je ušitý z recyklovaného polyesteru a jeho výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...