Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
9. května 2012 22:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta na titul nedosáhne. Hašek ale neodstoupí

Trenér Sparty Martin Hašek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Martin Hašek | foto: ČTK

PRAHA Sparta měla před sezonou ambice na titul, jenže ve 29. kole přišla o možnost jej získat. Remizovala totiž s Duklou 1:1. "O titul jsme se ale nepřipravili v tomto zápase," ví trenér Martin Hašek.

Jak jste to prožíval, když už bylo jasné, že Sparta nebude hrát stejně jako Liberec s­ Plzní o titul až do posledního kola ligy?
Je to obrovské zklamání. Měli jsme mít proti Dukle vetší náskok už po prvním poločase. My jsme se ale o titul nepřipravili v tomhle zápase, který jsme odehráli skvěle, ale už dřív. Nevyhrávali jsme utkání, která jsme měli vyhrát. Měli jsme blízko k pohárové i ligové trofeji, ale nemáme žádnou. A navíc se může dost dobře stát, že skončíme třetí a v Evropské lize pak budeme začínat z českých klubů nejdřív.

Navíc jste znovu přišli o možnost probojovat se do Ligy mistrů...
Ta znamená velkou ekonomickou vzpruhu, o kterou Sparta opakovaně přichází. Pořád ale nemáme mužstvo tak silné, abychom se do ní mohli dostat a pak v ní konkurovat. V kádru jsou mladí a starší fotbalisté, ale úplně nám chybí střední generace. Naším cílem je, aby jsme měli široký kádr, dostatečně kvalitní hráče i náhradníky. Proto musíme zlepšit práci s mládeží a fotbalisty si vychovat. Nemáme peníze na to, abychom si koupili skvělé a hotové hráče. Jenže to je dlouhodobý plán.

Proč jste na jaře ztratili první místo a šest bodů v tabulce?
Největší rozdíl proti podzimu byla špatná koncovka. Nedávali jsme góly. Ale není to nic neobvyklého. Disponujeme mladým týmem, který má problémy zvládat zápasy po psychické stránce.

ČTĚTE TAKÉ

Nemyslíte, že titul je nakonec obětí změn, kterými pod vedením generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka klub prochází? 
I přes přebudovávání zůstal titul naším cílem. Až teď se dá říci, že možná padnul za oběť změnám. Ale my jsme to tak nikdy nebrali, i když určité riziko existovalo. Provádíme změny, chceme hrát modernějším způsobem, víc si přihrávat, jinak zakládat útoky. Chceme vytvořit na evropské poměry konkurenceschopný tým. Klub, který bude dominovat v lize a vyhrávat opakovaně tituly. Jenže to všechno netrvá týden nebo měsíc, ale roky.

Ale přesto jste nesplnili cíl. Nezvažujete, že vyvodíte osobní důsledky a odstoupíte z trenérské funkce?
Neodstoupím. Může se ale stát, že budou padat hlavy. Fanoušky totiž zajímají jen úspěchy. Pak je ale důležité, aby ti další, co přijdou po nás, v budovávání pokračovali. Jinak to všechno ztratí logiku.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.