Sparta před odletem do Španělska opět vyhrála, uspěl i Jablonec

16:27
Sparťanští fotbalisté poslední přípravný zápas před odletem na herní soustředění ve Španělsku vyhráli. V tréninkovém centru na Strahově porazili 3:1 Banskou Bystrici. Uspěl také Jablonec, který si poradil se střížkovskými Bohemians.

Sparta Praha - Dukla Praha. Záložník Sparty Bořek Dočkal (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu foto: ČTK

Pět výher, jedna remíza a jedna porážka. Taková je dosavadní bilance sparťanských fotbalistů v zimní přípravě.

Další zápasy už aktuální lídr české ligy odehraje v teple na jihu Španělska, kam odlétá ve čtvrtek.

Proti Banské Bystrici dostali šanci jak členové obvyklé základní sestavy, tak hráči širšího kádru jako Čermák nebo Juliš. Právě druhý jmenovaný, jenž se nabízí do útoku jako náhradník za Lafatu či Bednáře, však musel ve 25. minutě kvůli zranění střídat.

Pět minut nato se slovenský tým ujal vedení. Ve 35. minutě ovšem po hezké kombinační akci vyrovnal Kadeřábek.

Ve druhém poločase, ve kterém trenér Lavička sestavu značně protočil, se z přímého volného kopu trefil Vácha. A minutu před koncem pojistil vedení devatenáctiletý obránce Karafiát. Ten se trefil už proti Trenčínu.

Přípravy

• Sparta - Banská Bystrica 3:1 (1:1)
    Branky: 35. Kadeřábek, 72. Vácha, 89. Karafiát - 30. Vajda.
    Sparta: Vaclík (46. Čech) - Kadeřábek (63. Karafiát), Polom (75. Deli), Holek, Costa (46. Hybš) - Dočkal (46. Krátký), Hušbauer (45. Vacek), Vácha (73. Čavoš), Čermák (46. Mareček), Krejčí (46. Sýkora) - Juliš (25. Schick). Trenér: Lavička.
  • Jablonec - Bohemians Praha 3:2 (1:1)
    Branky: 15. Fantiš, 48. Novák, 77. Kopic - 13. Ibragimov, 46. Klapka.
    Jablonec: Špit (46. Valeš) - Landovský (46. Rossi), Kysela (46. Beneš), Eliáš (46. Třešňák), Jablonský (46. Štochl) - Vukadinovič (46. Čížek), Kopic, Loučka, Novák, Pázler (46. Moulis) - Fantiš. Trenér: Skuhravý.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...