Sparta se vrací v tabulce pře Slavii. Bílkovu Jihlavu doma jasně přehrála

16:50
PRAHA - Fotbalisté Sparty se po čtyřech ligových zápasech bez výhry v 10. kole ePojištění.cz ligy bodovali naplno, když Jihlavu na svém hřišti porazili po přesvědčivém výkonu 3:0. O výhře letenského celku rozhodl dvěma góly kapitán David Lafata, jednu branku přidal Vjačeslav Karavajev. Sparta se tak vrátila na čtvrté místo před Slavii a zvedli si tak sebevědomí před příštím ligovým zápasem, který odehraje na hřišti obhájce titulu z Plzně.

David Lafata se raduje z gólu. foto: ČTK/AP

Víc si věříme a našli jsme herní tvář, říká po čtvrté výhře Slavie v řadě Hušbauer

Sparta, které chyběli zranění Costa, Frýdek, Vácha, Šural a Rosický, měla od začátku navrch a už v šesté minutě ji mohl poslat do vedení Lafata. Domácí kapitán ale po Julišově rychlé akci a centru Václava Kadlece hlavičkoval v pádu těsně vedle branky.

Další velkou šanci měla v 26. minutě Jihlava, když ale Tlustý sám před gólmanem Koubkem neuspěl, přišel trest.

Po půlhodině hry se po Marečkově centru za obranu ve vápně nejrychleji zorientoval Lafata, který poslední duel s Vysočinou rozhodl rekordními pěti góly.

ePojištění.cz liga - 10. kolo:

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)
Branky:
30. a 55. Lafata, 51. Karavajev. Rozhodčí: Pechanec - Peřina, Boček. Bez karet. Diváci: 8447.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Juliš (79. Havelka), Mareček, Dočkal, Holzer (67. Dudl) - Lafata (70. Pulkrab), V. Kadlec. Trenér: Holoubek.
Jihlava: Hanuš - Tlustý (75. Blaič), Krejčí, Rosa, Mišůn - Vaculík (59. Vitásek), Hronek, Dvořák, Zoubele, Ikaunieks - Rabušic (46. Batioja). Trenér: Bílek.

Při chuti byl pětinásobný nejlepší střelec ligy i po přestávce, ale v 50. minutě neuspěl v nájezdu proti brankáři Hanušovi.

Druhého gólu se však Sparta dočkala vzápětí - střelou zpoza vápna se o něj postaral Karavajev. V 55. minutě už se prosadil i Lafata, který se dostal k dorážce po Kadlecově sólu.

Zatímco domácí mohli navýšit skóre po střele Marečka a obloučku Pulkraba, Jihlava na Letné ukazovala, proč je předposlední.

Do jediné šance ve druhém poločase se dostala až po zaváhání brankáře Koubka, kterému vypadl centrovaný míč z rukou, ale Dvořák jeho chybu potrestat nedokázal.

Sparta, kterou ve čtvrtek čeká duel Evropské ligy s Hapoelem Beer Ševa, se tak v tabulce posunula na čtvrté místo o bod před Slavii, zatímco od první Mladé Boleslavi ji dělí šest bodů.

Jihlava naopak zůstává v lize jediným týmem bez vítězství a na příčky zajišťující záchranu ztrácí pět bodů.