14. prosince 2011 14:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta začne vyjednávat o přestupu brankáře Vaclíka

Tomáš Vaclík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Vaclík. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisty Sparty možná posílí brankář Tomáš Vaclík z Viktorie Žižkov. Vedení letenského klubu podle informací ČTK zahájí jednání o přestupu bývalé opory reprezentační jednadvacítky v nejbližších dnech.

"Situaci kolem Vaclíka sondujeme a zjišťujeme podmínky, za kterých bychom se mohli o případném transferu bavit," řekl tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík. Vaclík se v nejvyšší soutěži objevil až letos na podzim, odchytal všech 16 zápasů a jednou udržel čisté konto. Žižkov je v tabulce na poslední pozici.

O zájmu Sparty o talentovaného brankáře, který se objevil na mistrovství Evropy hráčů do 19 let, světovém šampionátu dvacítek a také letošním Euru jednadvacítek, se spekuluje už delší dobu, až nyní ale prý jednání můžou získat konkrétní obrysy. "Zatím o zájmu Sparty ale nic nevím, všechno vím jenom z doslechu. Uvidíme, co přinesou další dny," řekl ČTK Vaclík.

Nejvíc čistých kont

Ve Spartě by narazil na velkou konkurenci. Během podzimu se jedničkou stal Milan Švenger, který s devíti vychytanými nulami vévodí všem ligovým brankářům. Na soupisce jsou i zkušení Jaromír Blažek s Danielem Zítkou, Slovák Luboš Kamenár a Lukáš Zich.

V létě měl Vaclík namířeno do nizozemského Graafschapu, kde však kvůli drobné srdeční vadě neprošel zdravotními testy. Následně podstoupil chirurgický zákrok.

ČTK, Lidovky.cz