Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úkol je splněn, radoval se sparťanský trenér Lavička

Sport

  22:19
PRAHA - I z jindy umírněného kouče Sparty Vítězslava Lavičky prýštily radost a šťastné emoce, když jeho tým zkompletoval postup přes Feyenoord Rotterdam do hlavní fáze Evropské ligy. Lavička vyřazení slavného nizozemského klubu, který stvrdila výhra 2:0 v domácí odvetě, považuje za velký úspěch. A doufá, že účast v základní skupině soutěže sparťanům dodá kuráž i sebevědomí do další práce.

Trenér fotbalistů Sparty Vítězslav Lavička foto: Reuters

"Je mi ctí, když za celý tým, Spartu, fanoušky i celý český fotbal mohu říci, že úkol je splněn. Máme všichni velkou radost," řekl Lavička na tiskové konferenci po utkání.

Za klíčové dnes považoval, že Sparta dokázala uhájit čisté konto a vedla si dobře v obraně. Pražané přitom odehráli v sezoně teprve druhý zápas bez obdržené branky, v šesti duelech nejméně jednou inkasovali. "Pokud uhrajete čisté konto, je to velké plus pro celkový úspěch. Hráči byli poctiví, pracovali tvrdě od prvního do posledního hvizdu. A byli jsme za to odměněni," pochvaloval si Lavička.

ČTĚTE TAKÉ

Připustil, že zápas prožíval emotivně, byť spíš vystupuje umírněně. "Ale já dávám rád průchod pozitivním emocím, navíc se nám povedla báječná věc," řekl Lavička. Výhru symbolicky zapil šampaňským. "Dali jsme si doušek bublinek v kanceláři s realizačním týmem," poznamenal Lavička.

Radost má i z toho, že Sparta dokázala postoupit s mladým týmem. "Je to součást naší filozofie, postupnými krůčky se to snažíme naplňovat. Ano, v naší hře jsou pořád chyby a nedostatky, na kterých chceme pracovat, ale chci věřit, že tento úspěch bude velkým povzbuzením pro všechny hráče i celý klub," řekl Lavička.

Vyřadit Feyenoord podle něj nebylo jednoduchým úkolem. "Byl to jeden z nejtěžších soupeřů, které jsme mohli dostat. Ukázali velké kvality. O to je náš postup cennější," uvedl Lavička. Před pátečním losem nemá vysněného soupeře. "Hlavně se na něj moc těším, s napětím budeme čekat, koho nám přisoudí," řekl Lavička.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!