23. srpna 2010 0:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťan Libor Sionko: V kabině jsem zažil i horší atmosféru

Sionko první z prava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sionko první z prava. | foto: ČTK

PRAHA Zatímco fotbalisté Plzně hlasitě slavili vítězství na Letné, v kabině Sparty panovalo hrobové ticho. "Atmosféra není nejveselejší," přiznal záložník Libor Sionko (33) po sobotní porážce 0:1 od Západočechů.

Proč jste nedokázali napravit úterní prohrané utkání play-off Ligy mistrů se Žilinou?
Výsledkově to žádná náprava určitě nebyla, ale herně to podle mě nebylo zas tak špatné. Bylo to remízové utkání, jen Plzeň byla nakonec šťastnější.

Co bylo kromě faktu, že jste znovu nedali gól, příčinou porážky?
Podle mě byl hlavní důvod právě to, že jsme nedokázali skórovat. Myslím, že jsme hlavně v první půli hráli dobře. Hodně jsme se prosazovali po stranách a do vápna posílali pěkné centry. Jen to zakončení vázlo.

Nepřijde vám, že jsou tři střely za celý zápas přece jen trochu málo?
Poslední dobou si těžko vytváříme vyložené šance. Musíme se proto při tréninku víc zaměřit na zakončování. Zažil jsem podobné strasti už několikrát a i teď věřím, že se z toho brzy dostaneme.

Nedá se v průběhu utkání s Plzní najít nějaká podobnost s úterním zápasem se slovenským mistrem?
Nerad bych zápas se Žilinou hodnotil, protože jsem z určitých důvodů nehrál. Mám na té porážce svůj díl viny a nevyhýbám se tomu. Myslím si ale, že jsme s Plzní předvedli dobrý přístup i výkon.

Libor Sionko 

Nespokojeným fanouškům to ale o moc lepší nepřišlo...
Bylo to prostě lepší. Dokážu si ovšem představit ještě kvalitnější výkon z naší strany. Třeba jako v utkání s Ostravou. Kdybych to měl srovnat s Baníkem, tak Plzeň byla o třídu kvalitnější soupeř.

Nesráží vás po zisku mistrovského titulu v minulé sezoně větší tlak zvenčí?
Samozřejmě že víme, co se píše v novinách. Něco je pravda, něco mi zase přijde úsměvné. Přiznávám ale, že momentálně je asi v médiích o čem psát.

Jaká je vlastně nálada v kabině po dvou porážkách v řadě?
Atmosféra není nejveselejší. Ostatně jako vždy, když se prohrává. Ale zažil jsem i horší náladu. Čeká nás ve středu odveta se Žilinou a do té doby se z toho musíme dostat. Zatím bych nepanikařil.

Takže si nepřipouštíte, že by na Spartu přicházela nějaká krize?
Po dvou prohraných zápasech? Ne, to mi přijde ještě brzy na unáhlené závěry. Pořád jsme na začátku soutěže a čeká nás ještě spousta těžkých utkání. Musíme začít vyhrávat, aby nám rozjetá Plzeň neutekla v čele o víc než sedm bodů.

Diváci přesto požadovali demisi trenéra Jozefa Chovance.
Mohou vyjádřit svůj názor, to je normální. Nelíbí se jim, že jejich Sparta dvakrát za sebou prohrála.

Najdete na Lidovky.cz