Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparťané čekali 150 minut na letišti, neměli pasy

Sport

  12:11aktualizováno  15:44
PRAHA - V prvním zápase 3. předkola Evropské ligy s FK Sarajevo žádné komplikace sparťanští fotbalisté nepřipustili, svého soka smetli na hřišti 5:0 a odveta na hřišti bosenského celku by měla být již jen formalitou. Jenže komplikace nastaly. Na letišti, při středečním odletu do Sarajeva. Důvod? Někteří fotbalisté i členové V.I.P. doprovodu něměli s sebou cestovní pasy.

Radost hráčů Sparty (zleva: Kadlec, Matějovský, Kweuke). foto: ČTK

Stránky ministerstva zahraničí

CESTOVÁNÍ DO BOSNY A HERCEGOVINY

Občané EU mohou vstupovat na území Bosny a Hercegoviny, projíždět jím a opouštět toto území na základě předložení platného občanského průkazu, který je uznáván jako cestovní doklad. Proto lze jako cestovní doklad k cestování do Bosny a Hercegoviny použít i občanský průkaz ČR.

Doporučujeme, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem, byl vybaven svým vlastním cestovním dokladem, i když je zapsán v občanském průkazu svého rodiče. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele.

Při cestách motorovými vozidly je bezpodmínečně nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz, cestujte-li zapůjčeným vozidlem, doklad o jeho zapůjčení) a doklad o platném mezinárodním pojištění vozidla (zelená karta).

Nepříjemné, zhruba 150 minutové zdržení na cestě do Sarajeva ke čtvrteční odvetě 3. předkola Evropské ligy, potkalo fotbalisty Sparty a realizační tým. Někteří z hráčů ale i členové z V.I.P. doprovodu týmu totiž dorazili na letiště bez pasů.

"Dostali jsme od ministerstva zahraničí informace, že do Bosny lze cestovat bez pasů, přestože tento stát není členem Evropské unie," řekl pro Lidovky.cz tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

"Jenže tato výjimka Bosny se vztahuje jen pro cestování po pozemních komunikacích, nikoliv letecky," dodal. Pravdou je, že informace na stránkách ministerstva působí nejasně (viz. box vedle textu). "Vše se ale vyřešilo, všichni hráči, členové realizačního týmu i V.I.P. hosté jsou na palubě, za chvíli odlétáme se zhruba 90 minutovým zpožděním," vyprávěl dále Kasík.

Problém s pasy navíc nezpůsobil komplikace případným dalším cestujícím, jelikož sparťané letí do Sarajeva speciálem. "Nikdo na nás nemusel čekat, nakonec se vše vyřešilo, těch několik hráčů mohlo odcestovat jen na základě občanských průkazů," zakončil Kasík krátce před dvanáctou hodinou. Speciál se sparťanskou výpravou se poté z ruzyňského letiště odlepil ve 12:40 hodin.

Nezbývá věřit, že to byla první a poslední komplikace Sparty v cestě za 4. předkolem Evropské ligy, do kterého mají Letenští po výhře 5:0 v prvním duelu rázně nakročeno...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat