Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparťané sahali po vítězství. 'My bod bereme,' řekl rival Necid

Sport

  22:03
PRAHA - I remízový výsledek 1:1 potěšil fotbalisty pražské Sparty v souboji s CSKA Moskva při jejich rozlučce se základní skupinou Evropské ligy. Sparťané si vážili toho, že jako první tým obrali ruský velkoklub o body a dělba bodů prý byla zasloužená. Hráči českého mistra už nyní vzhlížejí k pátečnímu losu únorového play off, útočník Václav Kadlec si například přeje narazit na Manchester City.

Sparta - CSKA (fotb alisté Sparty slaví branku) foto: ČTK

Kadlec dnes Spartě zachránil remízu, když ve 44. minutě svojí přesnou trefou vyrovnal. "Remíza je proti takovému týmu, jaký má CSKA, dobrý výsledek. Tři body by byly fantastické, ale musíme být rádi i za dnešní výsledek," řekl po utkání Kadlec, který vstřelil druhý gól v Evropské lize.

"Byl to poslední zápas v roce, chtěl jsem se rozloučit gólem a zvednout si tak náladu. To se povedlo, takže můžu být spokojený," uvedl Kadlec.

Čtěte také

Záložník Juraj Kucka jen trochu litoval toho, že Sparta v závěru svoji převahu neproměnila ve vítěznou branku. "Chtěli jsme vyhrát, protože CSKA se neporáží každý den. Ale musíme uznat i jejich sílu, také měli šance a hrozili. Ale my jsme odehráli slušný zápas," řekl Kucka.

Obránce Lukáš Hejda byl rád, že při své letošní premiéře v Evropské lize pomohl Spartě k bodovému zisku. Byť na podzim ve Spartě neměl velké herní vytížení a naposledy odehrál celý zápas na konci srpna. "Nějaké chyby jsem udělal, možná pramenily z menší vyhranosti. Strach jsem ze zápasu ale neměl, nakonec tu remízu brát musíme," řekl Hejda.

Sparťané se shodli, že zápas jim dal zabrat. Hrát na těžkém terénu, na který minulé dva dny padal sníh, a v téměř desetistupňovém mrazu prý není jednoduché. Už před zápasem hráči hodně řešili, jaké obutí vůbec zvolit.

Trenér Chovanec už před zápasem sliboval, že jeho tým vezme loučení s podzimem vážně, a byl rád, že hráči předvedli soustředěný výkon. "Na hráčích bylo vidět, že mají velkou motivaci. Přijel nejsilnější soupeř ve skupině a i dnes se prokázalo, v čem je jeho síla. Trochu jsme se poučili z prvního utkání v Moskvě, ale jen napůl," připomněl Chovanec především efektivitu ruského velkoklubu, jenž také skóroval hned z první akce.

Se svými kolegy měl šťastnou ruku při střídání. Leonard Kweuke i Martin Zeman hru oživili a zápas málem otočili ve prospěch domácích. "Přišli v době, kdy jsme ztráceli pohyb. Oba hru rozhýbali a mohli nakonec rozhodnout," řekl Chovanec.

Nelíbilo se mu, že diváci házeli v úvodu na brankového rozhodčího sněhové koule. "To nepatří do fotbalu, rozhodčí musel utkání přerušit. Ale třeba by k tomu nedošlo, kdyby v těch místech byl odklizený sníh. Na druhou stranu technický úsek měl plné ruce práce s přípravou plochy, za to je potřeba všem lidem poděkovat. Nebylo jednoduché v takovém počasí udržet plochu v hratelném stavu," ocenil generální manažer pražského klubu technickou četu.

V Moskvě jsou s bodem spokojení
Trenér ruského klubu Leonid Sluckij byl s remízou spokojen. "Měli jsme lepší vstup do utkání, přestože jsme neměli mnoho střeleckých pokusů. Remíza je sice asi spravedlivá, i když nakonec měla k vítězství blíže Sparta, která měla v závěru velké šance," řekl kouč CSKA.

Jeho svěřenec Tomáš Necid byl nejlepším hráčem týmu, i když nakonec Spartě branku znovu nevstřelil, stejně jako v předchozích soubojích v dresu Slavie i CSKA. "Bylo to těžké utkání na těžkém hřišti, ale nakonec nejtěžším soupeřem pro nás byla samotná Sparta. Hrála velmi dobře, i když my jsme měli více ze hry. Po tom divokém závěru jsme ale rádi i za remízu, bod je dobrý pro oba," zhodnotil duel hostující útočník, který se musel po celý zápas vyrovnávat s nepřátelskými reakcemi sparťanských diváků.

Autor:

Mohlo by vás zajímat