Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spartu porazíme, věří před duelem EL útočník Bilbaa

Sport

  9:36
BILBAO (Španělsko) - Útočník Ismael López věří, že Athletic Bilbao se po nevydařeném startu do sezony výsledkově chytne ve čtvrtečním duelu Evropské ligy na Letné proti Spartě. I když jeho tým v úvodních šesti kolech španělské ligy vyhrál pouze jednou a je na hraně sestupového pásma, podle dvaadvacetiletého fotbalisty má velký potenciál.

Radost fotbalistů španělského Bilbaa foto: Reuters

Bilbao naposledy v sobotním derby prohrálo se San Sebastianem 0:2 a v pondělí narušila atmosféru v týmu hádka trenéra Marcela Bielsy s útočníkem Fernandem Llotentem, který byl kvůli ní vykázán z tréninku. López je vzhledem k okolnostem rád, že nebude muset čekat až na víkendový ligový duel.

"Je štěstí, že hrajeme uprostřed týdne, můžeme rychleji zapomenout na poslední porážku. Musíme jet do Prahy pro vítězství, protože jsme na úvod skupiny ztratili (remízou 1:1 s Hapoelem Kirjat Šmona). Tým je přesvědčený, že můžeme vyhrát, s tím také do Prahy pojedeme," cituje rodáka z Pamplony deník Marca.

Před brankou jim chybí jiskra

"Tým má hráče na to, aby byl nahoře. Naše špatné postavení v tabulce přináší do kabiny negativní atmosféru, ale pořád je teprve začátek sezony. Máme prostor se zlepšit a dostat se zpět na vítěznou vlnu," uvedl López.

Finalistu minulého ročníku Evropské ligy trápí podobně jako Spartu špatná střelecká produktivita. "Máme míč, ale v posledních metrech před brankou nám chybí jiskra. Už jsme v sezoně nevyužili dost příležitostí, takže teď je na čase zvítězit venku a začít se posouvat nahoru," řekl.

Autor: