Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spartu zřejmě čeká zimní výprodej. Kucka jedná o přestupu s Janovem

Sport

  15:04
JANOV - Fotbalista pražské Sparty Juraj Kucka by se v nejbližších dnech mohl domluvit na přestupu do FC Janov. Hráčův agent Emil Kovarovič má ve středu údajně jednat se zástupci Sparty a je v úzkém kontaktu s vedením italského klubu, který zájem o slovenského záložníka oznámil prostřednictvím svého prezidenta Enrika Preziosiho. Sparta však jednání zatím nepotvrdila.

Juraj Kucka. foto: ČTK

Podle Kovaroviče bude o případném Kuckově přestupu do Janova rozhodnuto v brzké době, nejpozději začátkem ledna. "Jasněji by mohlo být ve středu, kdy mě čeká jednání se Spartou, abychom si řekli co a jak. Příští dny budou rozhodující," řekl Kovarovič pro televizi Primocanale Sport.

Jednání potvrdil i prezident Janova Preziosi. "Kucka se mi opravdu líbí. Budeme jednat," citovala Preciosiho italská média. Nevyloučil ani možnost, že by se o Kucku ucházel společně s Palermem, které rovněž patří mezi zájemce o služby slovenského reprezentanta. Oba kluby by si pak práva na hráče rozdělily, což není v Itálii nijak výjimečné. "Je možné, že nabídku podáme s Palermem," potvrdil šéf jedenáctého celku italské ligy.

Čtěte také

Personální ředitel Sparty Jakub Otava pouze potvrdil zájem Janova, ale vyloučil, že by byl přestup na spadnutí. "Janov je jedním ze zájemců. Se žádným z týmů ale nevedeme konkrétní jednání o přestupu. Zatím se jedná pouze o jakési oťukávání," řekl pro klubový web Otava.

Sparta prý nechce Kucku ani útočníka Bonyho Wilfrieda, o kterého je rovněž zájem, za každou cenu prodat. "Jedním z našich cílů je sestavení silného mužstva i pro jarní část sezony, proto není naší snahou Kucku či Wilfrieda prodat. Nicméně, pokud přijde nabídka, která je zajímavá nejen pro klub, ale i pro hráče samotného, nebudeme případnému přestupu bránit," dodal Otava.

Zahraniční média informovala o tom, že se o Kucku ucházejí i Lazio Řím a také anglické celky Sunderland a Blackburn. Jeho cena by se měla údajně pohybovat někdo okolo hranice sta milionů korun.

Třiadvacetiletý střední záložník má za sebou nejlepší rok kariéry. Probojoval se do slovenské reprezentace, s níž se podíval i na mistrovství světa, kde zazářil mimo jiné v utkání proti Itálii. Zároveň byl nejvytíženějším hráčem Sparty. Celkem za rok 2010 odehrál 55 soutěžních zápasů. Mezi nimi byly i duely Evropské ligy právě proti Palermu, které o něj projevilo zájem. Kuckův gól do sítě Palerma rozhodl o sparťanském postupu do vyřazovací fáze.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat