Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spasí Slavii Viamont? Firma mlčí

Sport

  13:47
PRAHA - Další jméno v záplavě spekulací nebo konečně opravdový spasitel Slavie? Klubu, kterému kvůli dluhům vůči vlastním fotbalistům i bývalému majiteli hrozí zánik, by podle informací deníku Sport mohla pomoci společnost Viamont. Firma z Ústí nad Labem podnikající v­ dopravě ale mlčí.

Slavia. foto: ČTK

Viamont je kontroverzní stavební společnost založená bývalým ministrem dopravy Alešem Řebíčkem. Spekuluje se o tom, že právě díky němu dostala původně malá firma zakázky v hodnotě 14 miliard korun a začala z ničeho nic raketově růst.

VÍCE K TÉMATU

Teď podnik údajně nabídl, že v tomto týdnu pošle na slávistický účet 10 milionů potřebných na splacení urgentních závazků vůči hráčům. Klub by pak zřejmě dostal od svazu prvoligovou licenci. Zaplatil by ale i stomilionový dluh vůči bývalému vlastníkovi britské společnosti ENIC? "Nic vám k­tomu neřeknu, mám celý den jednání v Německu. Zavolejte na sekretariát naší společnosti," vzkázal člen představenstva Viamontu František Kozel.

Telefonická pevná linka uvedená na internetových stránkách firmy nefunguje, ale volání na mobilní kontakt přineslo alespoň částečný úspěch. "Předseda společnosti Radovan Macek má schůzku v zahraničí, vrátí se až v úterý. Dám vám ale číslo na člena představenstva Michala Libánského. Vydržte," odpověděla pracovnice Pavlína Řebíková a odmlčela se.

Po chvíli LN sdělila, že i on má jednání a spekulace médií neokomentuje. A co vyjádření tiskového oddělení či ředitele komunikace? "Nemáme, k těmto otázkám se vyjadřují pouze členové představenstva," uzavřela Řebíková začarovaný kruh.

Spojení na vedení se přitom nepodařilo získat ani na Svazu podnikatelů ve stavebnictví. S Viamontem je to prý těžké, nechodí na pravidelné schůze a nedá se zastihnout. Sdílnější nebyla ani samotná Slavia, která se znovu omezila na již tolikrát vyřčené vyjádření. "Nemám žádné nové informace," přiznal tiskový mluvčí Ondřej Zlámal.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!