Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spokojený Krajčík: Všechno to bylo jen v našich hlavách

Sport

  22:54
PRAHA - Je to už několik měsíců, co měl z fotbalu radost. Obránce Slavie Matej Krajčík (32) si ten pocit včera znovu připomněl. "Fotbal jsme hrát nezapomněli. Všechno to bylo v našich hlavách," říká Krajčík po vítězství v derby.

Matej Krajčík gratuluje střelci Milanu Černému. foto: ČTK

Co s vámi nový trenér Cipro za ty dva dny vlastně udělal?
Každému říkal, co by si od něj představoval. Snažil se nás všechny povzbudit, mluvil spíš o pozitivních věcech, abychom se zbavili toho našeho strachu. Mně jen mrzí, že to takhle nešlo už dřív.

CIPROVA LÉČBA ZABRALA: SLAVIA PORAZILA V POHÁRU SPARTU 1:0 - VÍCE ZDE!

Kvůli kouči Jarolímovi?
Přesně tak. Fotbal hrát umíme, tak vážně nevím, proč nám to nešlo. Mrzí mě to hlavně kvůli němu.

Co dělá Cipro jinak? Všiml jste si před zápasem rozdílu?
Ne, ne. Každý trenér je trochu jiný, ale program před zápasem, časy, rozcvička, to všechno bylo naprosto stejné. Bylo to jen v nás.

Cítil jste, že z vás spadla psychická deka?
Přišlo to v tom zápase tak nějak postupně. Zase jsme začali hrát to, co jsme praktikovali dřív. Agresivně a zodpovědně. Jen jsme se upozorňovali, abychom se zase nějakou blbostí nedostali dolů. Chyby tam byly, ale odehráli jsme to s nulou, což nám určitě pomůže.

Jenže znovu jste měli problémy s­dlouhými míči za obranu.
Něco nám tam propadlo, ale to se stane. Kluci se sehrávají, je jen otázka času, než si to sedne. Sparta nás naštěstí nepotrestala. Zvládli jsme to, i když trochu se štěstím.

Může to být pro vás zlomový okamžik? Cesta z krize?
Chtěli jsme se v poháru odrazit nahoru. Vyšlo to. Říká se, že když zvládnete derby, všechno se smázne. My si teď hlavně musíme znovu zjednat respekt u soupeřů, aby věděli, že tady zase nedostanou nic zadarmo. A o to nám dneska šlo.

Jste však takový zápas schopni zopakovat i podruhé?
Nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Natrénovaní jsme výborně, jde jen o to schodit ze sebe psychickou zátěž, kterou jsme měli.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat