Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Sponzoři vyzvali ligu k dohrání sezony. Fortuna nabídla pomoc, přispěje na testování hráčů

Trénink fotbalistů Slavie foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha - Hlavní sponzoři a partneři první fotbalové ligy O2 TV a Fortuna vyzvali kluby, aby v úterý na ligovém grémiu schválily dohrání sezony přerušené pandemií koronaviru v kompletním formátu i s nadstavbou. Fortuna nabídla Ligové fotbalové asociaci, která řídí profesionální soutěže, pomoc se zajištěním bezpečnosti.
  12:27

Ředitel O2 TV uklidňuje fanoušky: Na návrat ligy jsme připraveni. Videorozhodčí chybět nebude

Podle O2 TV i Fortuny je v zájmu celé společnosti, aby se sport a fotbal znovu rozběhly. Profesionální soutěže se zastavily před polovinou března. Ligový výbor LFA před pár dny schválil znovuzahájení sezony od 25. května, grémium jednotlivých klubů ale musí v úterý odsouhlasit prodloužení ročníku přes 30. června.

Fortuna očekává, že kluby schválí restart sezony silným mandátem. „Navzdory logickým komplikacím plynoucím ze specifické situace je jasně patrný zájem o dokončení ročníku ze strany většiny klubů, fanoušků, dalších partnerů a v neposlední řadě i samotných hráčů,“ uvedla v prohlášení sázková kancelář, jejíž název nese první i druhá liga.

Srdjan Plavšič přichází na první společný trénink prvoligového fotbalového...
Guélor Kanga na prvním společném tréninku prvoligového fotbalového klubu AC...

„Rozumíme tomu, že prodloužení sezony s sebou přináší určité komplikace, které ale mají řešení. Návrat do normálu, i když s kompromisy, je tím nejlepším a jediným, co fotbal sám pro sebe a vlastně i celou společnost může udělat. Spoléhat na to, že koronavirus najednou zmizí, nejde. Fotbal se musí připravit a přizpůsobit tak jako všechna dalších odvětví naší ekonomiky,“ řekl generální ředitel Fortuny David Vaněk.

Podobně se vyjádřila i O2 TV jako hlavní vysílatel první ligy. „O2 TV by ocenila, aby zástupci profesionálních klubů na ligovém grémiu využili všechny možnosti k dosažení společné dohody, jež umožní dohrát ligu dle pravidel, která byla stanovena na samotném začátku soutěže,“ uvedla televize v tiskové zprávě.

„Všechny kluby by měly vyvinout maximální úsilí k tomu, aby se fotbal vrátil na ligové trávníky. Především s ohledem na fanoušky, kteří si zaslouží poznat ligového mistra, postupující do evropských pohárů a užít si v této složité době alespoň trochu radosti,“ podotkl výkonný ředitel stanice O2 TV Sport Marek Kindernay.

Fortuna lize nabídla finanční pomoc při restartu soutěže. „Zajištění bezpečnosti v návaznosti na vládní nařízení a doporučení odborníků je základním úkolem pro všechny dotčené. V kontextu toho jsme již vstoupili do jednání s LFA a nabídli participaci a pomoc se zajištěním potřebných zdrojů,“ uvedl Vaněk. „Finanční spoluúčast na testování hráčů je určitě možností, kterou dáváme na stůl,“ doplnil pro ČTK mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Společnost O2 se zase podílí na zajištění úterního grémia. Zástupcům všech 32 klubů první a druhé ligy umožnila, aby se mohli sejít na jednom místě v prostorách haly O2 universum, které splňují přísné hygienické normy i nařízení státních orgánů.

Ligu po nekompletních 24 kolech vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před Plzní. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavbu a baráž o nejvyšší soutěž.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat