Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ďolíček slaví výročí, jeho budoucnost je nejistá

Sport

  17:00
PRAHA - Ďolíček dnes slaví osmdesáté narozeniny, ale na jednom z nejznámějších fotbalových stadionů v Česku bude prázdno. Nikdo totiž zatím nedokáže zaručit, že tradiční domov Bohemians 1905 ještě někdy najde využití při ligových zápasech.

Ďolíček, stadion fotbalistů Bohemians 1905, jehož budoucnost je nejistá foto: Lidové noviny

Loni v prosinci zastupitelstvo městské části Prahy 10 odsouhlasilo, že začne o odkoupení Ďolíčku usilovat. Součástí usnesení bylo také stanovení maximální ceny. Podle vypracovaného soudního odhadu by neměla překročit 84,5 milionu korun. Představy současných majitelů se od této částky výrazně liší. "Naše pořizovací náklady byly 96 milionů korun. Za akcionáře můžu říct, že pod tuto hranici nejsme ochotni jít," řekl LN Ondrej Oravec, předseda představenstva Bohemians Real.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pro současného majitele by byla přijatelná i varianta směny za jiné pozemky ve vlastnictví města. O ní se však Petr Vozobule, který je členem fanouškovské strany Desítka pro domácí, zatím odmítá bavit. "Nechci ji úplně vyloučit, ale prioritou je koupě stadionu za peníze." Stále však podle něj platí, že do konce června by se mělo vyjasnit, zda může být snaha o získání stadionu vůbec úspěšná.

Autor: