7. října 2011 9:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Stadion v Edenu mění vlastníka, propadne Natlandu

Novotou svítící Eden. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novotou svítící Eden. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový stadion v Edenu zřejmě změní vlastníka a propadne bývalému majiteli Slavie společnosti Natland Group. Ta měla svatostánek v pražských Vršovicích v zástavě od současného vlastníka E Side Property, který nemá na splácení závazků.

Výstavba nejmodernější fotbalová areny v Česku vyšla před třemi lety na přibližně jednu miliardu korun. Spolu se Slavií v ní momentálně hraje i jiný prvoligový klub Bohemians 1905. Představitelé společností Natland a E Side chystaný převod nepotvrdili.

"To není věc, kterou bych mohl komentovat. Je to věc akcionářů," řekl Hospodářským novinám ředitel společnosti E Side Pavel Kuka. Za společností stojí podnikatel Vladimír Kroužecký, který podle informací Hospodářských novin nesplatil vůči Natlandu včas své závazky, za které byl právě stadion v Edenu jistinou.

Informace o možném převodu nekomentovali ani představitelé Natlandu. "Vyjadřujeme se jen k uzavřeným transakcím," řekl jeho mluvčí Rostislav Starý. Dlužná částka, za kterou má Natlandu Eden připadnout, není známa. Údajně je ale o hodně nižší, než je tržní hodnota stadionu.

Natland ze Slavie odešel na začátku srpna, kdy prodal svůj sedmdesátiprocentní podíl bývalému ministrovi dopravy Aleši Řebíčkovi. Ten v klubu nyní drží 98 procent akcií.

ČTK