1. června 2011 21:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Start sparťana Kadlece na Euru jednadvacítek je v ohrožení

Václav Kadlec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Kadlec. | foto: ČTK

PRAHA Útočník Václav Kadlec si možná nezahraje na mistrovství Evropy fotbalových jednadvacítek, které startuje za týden v Dánsku. V sobotním ligovém utkání Sparty Praha proti Hradci Králové si obnovil zranění kotníku a podle hráčova agenta Pavla Pasky dnešní zdravotní prohlídka naznačila, že jeho start na šampionátu je ohrožen.

Devatenáctiletý Kadlec se objevil v nominaci mužstva do 21 let, které se má sejít ve čtvrtek na závěrečné přípravě v Praze. Sparťanský útočník sice v závěru jara laboroval se zraněním, ale před posledním duelem se mu ho podařilo vyléčit a zdálo se, že v Dánsku nebude chybět.

"Jenže v zápase se mu zranění vrátilo a dnešní důkladná zdravotní prohlídka naznačila, že možná bude nutná delší léčba a do turnaje zdráv nebude," řekl ČTK Paska.

Pro Kadlece, považovaného za jeden z největších talentů českého fotbalu, by to byla dvojnásobná škoda, protože kvůli jednadvacítce se neobjevil ani v nominaci áčka, které čeká vystoupení na Kirin Cupu v Japonsku.

Reprezentační trenér Michal Bílek dal v jeho i v dalších případech přednost přípravě týmu, který chystá na evropský turnaj jeho kolega Jakub Dovalil.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.