Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stav marodů se lepší

Sport

  13:43
SEEFELD - Zdravotní potíže Jana Kollera, Tomáše Galáska a Vladimíra Šmicra ustupují. Dobrou zprávu oznámil v Seefeldu lékař výprafy Jiří Fousek, podle kterého se stav všech tří zraněných reprezentantů zlepšil.

Fotbalisté České republiky před mistrovstvím světa foto: Radek Petrášek, ČTK

Podle Fouska by Koller s Galáskem měli stihnout naskočit ještě do přípravných zápasů, které národní tým sehraje po návratu do České republiky.

Koller se Šmicrem se dokonce objevili na dnešním hodinovém lehkém předzápasovém tréninku, ale místo na trávník vyrazili po boku lékaře Petra Krejčího na "indiánský" běh do terénu. Koller pak zkusil práci s míčem, zatímco Šmicer se vrátil ke speciálním cvičením z předchozích dnů. "Cvičíme s gumou a s gumovým míčem na vylepšení rovnováhy. Vláďa se už cítí výrazně lépe," sdělil novinářům optimistické zprávy Fousek.

Ty se naplní zřejmě také u Kollera, u kterého vzniklo ve čtvrtek podezření na natažený úpon. "Asi to nebude nijak vážné, Honza tento druh zranění ještě neměl a trochu se toho lekl. Podle všeho bude brzy v pořádku a dokonce by rád nastoupil už do úterního zápasu proti Kostarice," vysvětlil Fousek.

Lépe se prý cítí i Galásek, ale ten dnes místo na hřiště zamířil pouze do posilovny, kde nasedl na rotoped. Jeho přáním je, aby si zahrál v sobotu 3. června proti Trinidadu a Tobagu.

Další drobné zdravotní problémy by fotbalisty ohrozit neměly. Karel Poborský sice dostal během čtvrtečního duelu s výběrem Tyrolska ránu do lýtkového svalu, ale ve hře mu drobný šrám nebude překážet, a Tomáš Ujfaluši hraje se staženým loketním kloubem již delší čas. "Má zanícený tíhový váček, ale to je pouze podkožní problém a kloub není zasažen. Bandáž mu nasazujeme jen pro případ, že na loket spadne," uzavřel Fousek výčet hráčů, kteří jsou v péči obou doktorů.

Dnešní příprava byla podle očekávání velmi lehká. Fotbalisté nacvičovali herní varianty na večerní zápas, pouze Radoslav Kováč a Libor Sionko se věnovali více fyzické kondici. Ve čtvrtek totiž odehráli celý zápas a dnes večer usednou při duelu se Saúdskou Arábií pouze do hlediště. Tam dorazí i řada českých diváků, a někteří nelenili a vyrazili sledovat už trénink v Seefeldu.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat