Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strach o legendu. Maradona musí krátce po 60. narozeninách na akutní operaci kvůli krvácení do mozku

Sport

  14:33aktualizováno  20:34
Buenos Aires - Fotbalová legenda Diego Maradona se musí podle informací argentinských médií podrobit akutní operaci kvůli krvácení do mozku. Subdurální hematom u mistra světa z roku 1986 odhalila vyšetření v nemocnici, v níž byl hospitalizován v pondělí.

Utkání Argentiny s Chorvatskem si nemohl nechat ujít Diego Maradona. foto: Reuters

Podle Maradonova osobního lékaře Leopolda Luqueho půjde o rutinní zákrok. „Je při vědomí, všemu rozumí a souhlasí s operací,“ řekl doktor. Maradona bude následně převezen na kliniku Olivos v Buenos Aires.

Subdurální hematom obvykle vznikne po úderu do hlavy. „Musel se praštit a ani si to neuvědomil. To se může stát vzhledem k práškům na spaní, které užívá,“ řekl rádiu Kiss Kiss Maradonův přítel a manažer Stefano Ceci. „V posledních dnech byl na dně, deprimovaný a anémie tomu ještě přidala. Jeho životní styl se po těch letech na jeho těle hodně podepsal a pandemie jeho psychickému stavu moc nepomohla,“ uvedl Ceci.

Diego Maradona ještě coby trenér argenitského celku Gimnasia.
Dalším z uvedených snímků na karlovarském festivalu je film Diego Maradona...

Maradona byl přijat na kliniku Ipensa v La Plata, kde trénuje prvoligový klub Gimnasia y Esgrima, tři dny po 60. narozeninách. Jeden z nejlepších fotbalistů historie trpěl anémií, byl dehydrovaný, zesláblý a velice unavený. Podle osobního lékaře byly jeho potíže vyvolány především psychickými důvody a Maradonův stav se podle dnešního vyjádření postupně zlepšoval. V nemocnici měl zůstat tři dny na pozorování.

Bývalá fotbalová hvězda se naposledy objevila na veřejnosti v pátek v den 60. narozenin. Už tehdy působil Maradona unaveným dojmem. Předtím byl několik dní v karanténě kvůli kontaktu s osobou vykazující příznaky koronavirové nákazy. Lékař odmítl, že by se aktuální Maradonovy problémy týkaly koronaviru.

„Nebyl v dobrém psychickém stavu a to mělo dopad i na jeho fyzické zdraví. Není na tom tak dobře, jak by mohl být a jak vím, že by mohl být. Potřebuje pomoc a teď je na to ten správný čas,“ řekl v pondělí argentinským médiím doktor Luque.

Někdejší hvězdný ofenzivní hráč strávil v minulých letech v nemocnicích hodně času, často v důsledku svého bouřlivého životního stylu, který ho provázel už od dob aktivní kariéry. V roce 2004 byl například v nemocnici se srdečními a respiračními problémy souvisejícími s užíváním kokainu. Později se dvojnásobný mistr italské ligy s Neapolí podrobil odvykacím kúrám kvůli závislosti na drogách a alkoholu. Loni v lednu byl hospitalizován s vnitřním krvácením do břicha.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat