2. října 2011 19:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Straka: S negativními reakcemi jsem počítal

František Straka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Straka. | foto: ČTK

PRAHA Přestože nový kouč slávistických fotbalistů František Straka v minulosti trénoval konkurenční tým z Letné a označoval sám sebe za kovaného sparťana, velké obavy ze svého angažmá v Edenu nemá. S nesouhlasnými reakcemi červenobílých fanoušků prý počítal a chce udělat maximum k tomu, aby si příznivce získal a ukázal, že je jeho angažování dobrou volbou.

"Je to profesionální záležitost. V první řadě se vše bude odvíjet od výsledků, ty musejí hovořit za nás. Je to pro mě obrovská výzva a velice si té nabídky věřím. Chtěl bych ukázat, že je to správná volba," řekl Straka novinářům.

Dnešní ligové utkání s Olomoucí (1:0) už sledoval z tribuny v Edenu a po celý zápas musel poslouchat nesouhlasné pokřiky slávistických fanoušků.

"Strako, táhni na Spartu," skandovaly ochozy. Straka přiznal, že mu to nebylo příjemné, ale rozporuplné reakce prý čekal. "To, že jsou ty reakce, jaké jsou, s tím jsem počítal, ale to je všude. Ať už budou ty reakce pozitivní nebo negativní, jsem profesionál. Dostal jsem tady práci a udělám maximum, abychom Slavii zvedli do těch vod, kam patří," pokračoval třiapadesátiletý kouč, který v roce 2004 vedl konkurenční Spartu.

PSALI JSME TAKÉ:


Svůj nečekaný krok do Edenu konzultoval i se svými letenskými kamarády a ti mu radili, aby místo ve Slavii vzal. "Diskutoval jsem i s kluky, s kterými hraju ve staré gardě Sparty. Mluvil jsem s Honzou Bergrem a i on mi říkal, že tohle je naše práce. Řekl: Podívej, kolik hráčů odchází do Slavie ze Sparty a obráceně. Nikde není psáno, že by sparťan nemohl trénovat Slavii a obráceně. I v tomhle případě jsou trenéři, kteří trénovali oba dva týmy," připomněl Straka Jozefa Jarabinského nebo Jaroslava Hřebíka, který měl při angažmá ve Spartě problémy s fanoušky. Straka připustil, že může dopadnout podobně jako právě Hřebík.

Anketa

Je František Straka pro fotbalovou Slavii vhodný trenér?

Ano 2365
Ne 2955

Nabídku dostal od přímo od nového slávistického majitele Aleše Řebíčka, a protože se s ním zná z doby, kdy působil v Teplicích, s přijetím dlouho neváhal. "Aleš mi zavolal, jestli bych měl chuť pomoci Slavii. Známe se už z dob v Teplicích, kdy jsem začínal. Prožili jsme spoustu věcí a i ten osobní kontakt rozhodoval," přiblížil Straka.

Fanoušky si chce získat na svou stranu a ukázat jim, že jeho jmenování bylo správnou volbou. "Je důležité, abychom se všichni společně semkli. Tým dnes proti Olomouci vyhrál a ukázal, že má svou kvalitu a morálku," řekl Straka.

Konkrétní ambice prozradit nechtěl, ale prý si dali společně do konce podzimu interní cíl. "Nechtějte po mně, abych teď prezentoval, kam se dostaneme v tabulce a podobně. Důležité je, abychom momentálně ten tým stabilizovali. Aby hráči opravdu ukázali ten potenciál, který mají, a hlavně aby byli přesvědčeni, za co hrají," doplnil Straka.

Slavii prý dlouhodobě sledoval. "Slavii jsem vnímal, i když jsem byl v zahraničí. Sledoval jsem všechny kroky, které prodělala. Před několika měsíci byla klasicky mrtvá, a dneska už je klubem, který nemá žádné dluhy. Teď je důležité udělat další krok dopředu," uvedl Straka.

Nové svěřence poprvé povede na tréninku v pondělí dopoledne a už má jasno o všech asistentech. U mužstva zůstanou bývalý brankář Martin Vaniak s Martinem Poustkou a vrátí se Petr Vrabec, který byl přitom před několika dny přeřazen k rezervě. "Budu potřebovat jeho zkušenosti s týmem," řekl Straka.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!