12. října 2012 21:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Konečně. Pekhart po 17 zápasech poprvé skóroval

Tomáš Pekhart oslavuje branku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Pekhart oslavuje branku | foto: ČTK

PLZEŇ Fotbalista Tomáš Pekhart dnes svým premiérovým gólem za seniorskou reprezentaci pomohl k výhře 3:1 nad Maltou. K prolomení střeleckého trápení mu prý pomohlo i to, že trenér Michal Bílek změnil rozestavení a k Pekhartovi posunul na hrot i Jana Rezka. Jejich spolupráce byla efektivní, což oba potvrdili gólem.

"Muselo být vidět, že to bylo něco jiného. Když jsem na hrotu sám, tak jsem takový odříznutý a moc se do hry nedostanu. Dnes jsem se cítil dobře a hodně ve hře," připustil Pekhart po utkání v rozhovoru s novináři.

"Jeden z nás vždycky odvede pozornost a druhý tak má více místa si chodit pro míč. Je to určitě lepší. Navíc jsme oba dali gól, tak jsme snad načali nějakou sérii, která bude pokračovat," dodal.

ČTĚTE TAKÉ

Pekhart se prosadil až při svém 17. reprezentačním startu, což ho prý už docela trápilo. "V mládežnických reprezentacích se mi střelecky dařilo. Dokonce jsem se dozvěděl, že s jedním Řekem držím světový rekord v počtu gólů za jednadvacítku. Tady jsem však čekal na gól dlouho, proto jsem rád, že se to konečně zlomilo. Sice mě to bude něco stát, ale milerád to zaplatím," řekl Pekhart.

Za gól poděkoval Petru Jiráčkovi. "Jiras to s Rézou pěkně vykombinovali a pak mi dal parádní centr na zadní tyč. Pak už to bylo na mně, abych přeskočil soupeře," popsal svou trefu.

Věnoval ji masérovi reprezentace Eduardu Poustkovi. "Vždycky když jdu k němu na pokoj, tak mi říká, že mi věří, že to zlomím. I před zápasem mě hecoval, tak jsem si na to po gólu hned vzpomněl," prozradil, proč nejvíce slavil právě s Poustkou.

Možná mu ke gólu ale pomohla i numerologie. Bydlí totiž s Theodorem Gebre Selassiem na pokoji 517, oba dnes odehráli 17. zápas a oba vstřelili své první góly za národní tým. "Náš pokoj byl dnes docela úspěšný, oba jsme mohli přidat i další góly. Ale nemyslím si, že by to bylo jen tím pokojem," dodal.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.