28. června 2014 16:38, aktualizováno  16:53 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Upadl jsem na něj shora, nekousl jsem, napsal ukřivděný Suaréz

...Šampionát přinesl i řadu kontroverzních událostí. Kritizovali se rozhodčí i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ...Šampionát přinesl i řadu kontroverzních událostí. Kritizovali se rozhodčí i... | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO Uruguayský fotbalista Luis Suárez ve své obhajobě u disciplinární komise FIFA odmítl, že by v utkání mistrovství světa úmyslně kousl italského obránce Giorgia Chielliniho. Sedmadvacetiletý hráč tvrdí, že ztratil rovnováhu a na soupeře upadl.

"V žádném případě se to nestalo tak, jak popisujete, tedy nešlo o kousnutí, nebo pokus o kousnutí," napsal podle agentury AP Suárez v dopisu 25. června, který adresoval disciplinární komisi FIFA před tím, než ohledně incidentu rozhodla.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ztratil jsem rovnováhu a nekontroloval jsem své tělo. Upadl jsem shora na soupeře, takže jsem vrazil obličejem do jeho ramene. Zůstala mi po tom malá modřina na tváři a silná bolest zubů," popsal svůj pohled na události krátce před rozhodující brankou zápasu liverpoolský kanonýr.

Patrný otisk zubů...

Patrný otisk zubů...

Otisk zubů na rameni italského fotbalisty Chielliniho.

Otisk zubů na rameni italského fotbalisty Chielliniho.

Sedmičlenná komise nicméně Suárezovu obhajobu neuznala a zakázala mu činnost na devět reprezentačních zápasů a na čtyři měsíce včetně klubového fotbalu. Ve svém rozhodnutí podle AP označila jeho kousnutí za "promyšlené, úmyslné a nevyprovokované".

Mexický sudí Marco Rodríguez uruguayského útočníka v utkání nepotrestal, protože kousanec neviděl žádný z rozhodčích. "Já jsem incident neviděl, protože míč byl v jiné části hřiště," uvedl v zápisu o utkání.

Fotbalista Pelé s trestem souhlasí, bude to varování

Los mistrovství světa 2014 v Brazílie, domácí legenda Pelé

Los mistrovství světa 2014 v Brazílie, domácí legenda Pelé

Legendární brazilský fotbalista Pelé souhlasí s délkou disciplinárního trestu, který Uruguayec Luis Suárez dostal od FIFA za kousnutí Itala Giorgia Chielliniho na mistrovství světa. Zákaz činnosti na čtyři měsíce a devět reprezentačních zápasů je podle Pelého dostatečným varováním pro případné Suárezovy napodobitele.

"Rozhodnutí FIFA je dobré a správné, protože je exemplární," řekl Pelé brazilskému listu Folha de Sao Paulo. Nesouhlasí tak například s Argentincem Diegem Maradonou nebo samotným Chiellinim, kteří označili trest pro Suáreze za přehnaný.

"Pokud by nebyl takhle potrestán, podobné incidenty by se mohly opakovat. Teď už to nikdo neudělá. Myslím, že trest je spravedlivý a od nynějška by měl být udělován za všechny takové prohřešky," uvedl třiasedmdesátiletý bývalý útočník.

Nechápe, že sedmadvacetiletý kanonýr Liverpoolu byl za kousnutí protihráče potrestán už potřetí v kariéře. "Jsme zvyklí na hřištích vídat jiné reakce: hlavičku, šťouchnutí...ale kousnutí je opravdu nevídané," dodal trojnásobný mistr světa Pelé.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!