21. června 2018 13:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Superpohár Slovan Bratislava - Slavia se za týden neuskuteční. Na žádost policie

Vítězové poháru ze Slavie si příští pátek proti Slovanu nezahrají. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězové poháru ze Slavie si příští pátek proti Slovanu nezahrají. | foto: ČTK

bratislava Československý Superpohár mezi fotbalisty Slovanu Bratislava a Slavií Praha se v pátek 29. června neuskuteční. Krajské ředitelství policie v Bratislavě požádalo o jeho zrušení z bezpečnostních důvodů.

Vysvětlilo to nedostatkem policistů vzhledem k tomu, že budou od rána hlídat u škol a v době zápasu také na nedalekém festivalu. 

Fotbalová asociace ČR a Slovenský fotbalový svaz nyní řeší, zda bude možné zápas sehrát v novém termínu, nebo bude zrušen úplně.

„Tohle se nemělo stát, extrémně mě to mrzí, i proto, že jsou v tom FAČR i oba finalisté Superpoháru zcela nevinně,“ uvedl předseda FAČR Martin Malík v prohlášení. 

„Slovenský fotbalový svaz ve spolupráci s FAČR se bude snažit najít náhradní termín, ve kterém by se Superpohár odehrál,“ konstatoval slovenský svaz.

Finále českého fotbalového poháru MOL Cup: Slavia Praha - FK Jablonec. Hráči...
Fotbalisté Slavie vyhráli domácí pohár

Superpohár mezi vítězi českého a slovenského poháru se snaží oživit tradici z let 1960 až 1993. Pomáhalo tomu i to, že obě soutěže mají stejného hlavního sponzora. 

Zatím ale došlo jen k jednomu duelu, loni v létě Zlín na stadionu v Uherském Hradišti vyhrál nad Slovanem Bratislava na penalty. Nyní mělo být hostitelem Slovensko.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz