ČTK

ČTK

Švancara hned po odpykání trestu pohl k výhře

•   19:37
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slovácka zvítězili hned v prvním zápase po návratu útočníka Petra Švancary a v utkání 11. ligového kola si odvezli z hřiště Bohemians 1905 výhru 1:0.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 72: Kordula. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Čecháček. ŽK: Škoda - Urbánek. Diváci: 5748

Domácí sice byli po celý zápas aktivnější, ale jejich křečovitá snaha ke gólům nevedla, Slovácku naopak vyšel signál po rohovém kopu, jehož iniciátorem byl právě Švancara.

Slovácko tak poprvé vyhrálo na hřišti soupeře.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Brno 5:0 (3:0)

Branky: 9. a 53. Ordoš, 38. Šultes, 43. Petr, 85. Hořava. Rozhodčí: Damková - Dobrovolný, Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 3456.

Fotbalisté Olomouce ukončili devítizápasové čekání na vítězství překvapivou kanonádou 5:0 do sítě Brna. Hosté v utkání 11. kola první ligy vůbec nestačili a již po půli prohrávali o tři branky.

Olomouc se díky jasné výhře dostala z míst hrozících sestupem.

SK Kladno - SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 14. a 78. Naumov. Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Peřina. ŽK: Šilhan, Gross, Szabo - Čelůstka. Diváci: 2680.

Fotbalisté Slavie po dvou měsících zvítězili na hřišti soupeře. Úřadující mistři v dnešním duelu 11. kola vyhráli v Kladně 2:0. Hlavním strůjcem jejich vítězství byl autor obou branek Riste Naumov, jenž tak ukončil své čekání na gól v červenobílém dresu. Slávisté se bodově dotáhli na čtvrtou Spartu. Kladno prohrálo poprvé po čtyřech zápasech.

Stínem utkání bylo vážné zranění slávistického brankáře Denise Romanovse, kterého odvezla sanitka přímo ze hřiště do nemocnice poté, co byl přes deset minut ošetřován. Romanovs v 82. minutě utrpěl zřejmě poranění hlavy či krční páteře po jednom ze závarů.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 4:2 (1:1)

Branky: 45.+1 Chramosta, 51. Sylvestre z pen., 65. Rajnoch, 82. Poláček - 39. Jeslínek, 67. Andronic. Rozhodčí: Kovařík - Novák, Marek. ŽK: Janíček - Očovan, Modeste. ČK: 49. Macháček (Bohemians). Diváci: 2875.

Když se mladoboleslavský záložník Jan Rajnoch připravoval na dnešní utkání fotbalové ligy proti Bohemians Praha, stanovil si vlastní úkol dne - dát gól a přispět jím k výhře svého týmu. Po zápase mohl být spokojený, oboje splnil. Se spoluhráči se radoval z důležitého vítězství 4:2.