Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Svatí jako vzor ostatním? Southampton je prvním klubem v Anglii, který snižuje mzdy

Fotbalisté Southamptonu se radují z výhry na hřišti Chelsea. foto: Reuters

Londýn - Southampton jako první klub z anglické fotbalové Premier League přistoupil k odkladu části platů hráčů, realizačního týmu a vedení. Cílem je zmírnit finanční následky kvůli přerušení ročníku způsobenému pandemií koronaviru a pomoci zaměstnancům klubu. „Saints“ o tom informovali na svém webu.
  12:59

Opatření potrvá do konce června. Klub neuvedl, o jakou část výplaty dotyčné osoby dočasně přijdou. Southamptom zároveň oznámil, že nevyužije vyhlášený státní program, který zaručuje lidem uvolněným z práce kvůli pandemii koronaviru podporu ve výši 80 procent jejich mzdy do maximální výše 2500 liber (téměř 80 tisíc korun) měsíčně. Zaměstnanci Southamptonu budou nadále pobírat plný plat.

Fotbalisté Southamptonu se radují z výhry na hřišti Chelsea.
Fotbalisté Tottenhamu v utkání se Southamptonem.

Pro nucenou dovolenou se v přerušené sezoně z úsporných důvodů zatím rozhodly čtyři kluby Premier League. Jde o Newcastle United, Tottenham Hotspur, Bournemouth a Norwich City. Původně se k nim přidal i Liverpool, po kritice fanoušků a některých bývalých hráčů však vedení „Reds“ vzalo své rozhodnutí zpět.

Nejvyšší anglická soutěž je přerušena minimálně do 30. dubna. Sezona by se mohla dohrát v červnu a červenci v tréninkových kempech.

Ve Velké Británii se novým typem koronaviru nakazilo téměř 61 tisíc lidí. Přes sedm tisíc z nich onemocnění covid-19 podlehlo.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...