Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Svaz chce vyřešit spor o název Bohemians kompromisem

Tisková konference po zasedání výkoného výboru ČMFS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tisková konference po zasedání výkoného výboru ČMFS |

Štiřín Vedení fotbalového svazu chce co nejdříve definitivně ukončit vleklou kauzu "Bohemians", a to pokud možno kompromisní dohodou u kulatého stolu. Shodl se na tom výkonný výbor ČMFS na jednání ve Štiříně, kde byla jeho hlavní náplní volba trenéra národního týmu. Zasedání mělo být původně dvoudenní, nakonec ale bylo zkráceno pouze na dnešek.

Nepřehlednou situaci kolem sporu o to, který klub může využívat logo s klokanem a název Bohemians, má rozhodnout tříčlenná komise, kterou povede svazový místopředseda Jindřich Rajchl. "Dostali jsme už právní rozbor celé kauzy a její výsledek není jednoznačný. Sice říká, že v minulosti došlo k několika svazovým pochybením, ale posudek není jednoznačný. Neznevažuje svazové členství ani jednoho ze subjektů, které se k Bohemians hlásí," uvedl Rajchl na tiskové konferenci.

Připustil, že komise se bude snažit o kompromis, který ale musí udělat každý ze tří klubů (prvoligové Bohemians 1905 a Bohemians Praha a také FC Bohemians Praha, které hrají pražskou třetí třídu) na společném jednání.

"Cest je celá řada, hlavně musíme najít řešení, které by celou situaci ukončilo," dodal.

ČMFS zeštíhlí, slíbil Rajchl

ČMFS rovněž oznámil, že se blíží ke konci restrukturalizace svazu, jak ji slíbilo nové vedení po svém červnovém zvolení. "Už nyní je zřejmé, že se nám podaří ušetřit na celém svazu jedenáct procent mzdových nákladů," uvedl Rajchl.

Doplnil, že jako nový finanční ředitel svazu a pro marketingovou společnost STES byl v konkurzu vybrán Libor Kabelka, který dříve působil ve společnosti Hyundai.

Výkonný výbor dnes také rozhodl, že všichni profesionální fotbalisté se musí počínaje jarní sezonou podrobit kompletnímu zdravotnímu vyšetření včetně důkladnému kardiologickému vyšetření. "Chceme tím předcházet srdečním selháním v enormním zatížení. Bohužel zatím nemáme řešení, jak zajistit totéž pro všechny registrované hráče, kterých je v Česku 600 tisíc," řekl svazový předseda Ivan Hašek. Hlavním důvodem jsou podle všeho především finance - takzvané echo-vyšetření totiž vyjde na tisíc korun.

Funkcionáři také schválili nové termíny pro přestupy v českém profesionálním fotbale. V létě bude možno měnit klubový dres od 9. července do 30. září, v zimě od 19. ledna do 15. února.

Původně dvoudenní jednání včetně výukového programu pro týmovou spolupráci skončí na Štiříně už večer. Zástupce FIFA totiž musí zpět za svými povinnostmi v Curychu, a tak takzvaný team building čekal na funkcionáře hned po zasedání.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?