27. května 2008 19:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Svěrkoš převezme cenu pro nejlepšího střelce ligy.

Václav Svěrkoš utočí na branku Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Svěrkoš utočí na branku Sparty | foto: AFP

PRAHA Před výkopem dnešního mezistátního utkání ČR -Litva předají zástupci Klubu sportovních novinářů Svěrkošovi cenu pro nejlepšího střelce letošního ročníku fotbalové Gambrinus ligy.

Čtyřiadvacetiletý hráč Baníku Ostrava Václav Svěrkoš v uplynulém ligovém ročníku nastřílel ve 24 zápasech 15 ligových branek a předčil tak druhého Miroslava Slepičku ze Sparty s 12 zásahy a třetího mladoboleslavského Jana Rajnocha, který rozvlnil sítě soupeřů jedenácti přesnými trefami. 

Odchovanec  Baníku se do týmu vrátil po 4 letech strávených v zahraničí. V roce 2003 přestoupil do německé Borussie  Mönchenglandbach, kde se stal s 9 brankami nejlepším střelcem sezóny 2003/2004. Po dvou letech v Borrusii odešel na hostování do Herthy Berlin a následující rok oblékal dres Austrie Vídeň.

Minulý rok odmítl prodloužit smlouvu v Německu a poté, co odmítl nabídku Sparty, zamířil za 30 miliónů opět do rodného Baníku.  V jeho gólovém snažení ho přibrzdilo na podzim zranění, ale na jaře se v něm opět probudil střelecký instinkt a v pohodě si dokráčel pro svůj druhý titul nejlepšího střelce ligy.

ČTK, Lidovky.cz