5. června 2008 15:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tajnosti Karla B.

Skrytí Češi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skrytí Češi. | foto: ČTK

SEEFELD Uzavřený trénink. Těmito slovy včera odháněli strážci zvědavce a novináře od hřiště, na němž se v rakouském Seefeldu potily české fotbalové hvězdy. Výběr mazaného trenéra Karla Brücknera totiž piloval standardní situace, díky nimž hodlá porazit soupeře na evropském šampionátu.


Podobná nesmyslná praxe panuje i u ostatních fotbalových výběrů. Na praxi utajování ovšem doplácejí pouze fanoušci, které nebaví šplhat po stromech okolo hřiště. Vyzvědači protivníků si informace umějí opatřit. Bylo by totiž směšné domnívat se, že v éře milionového byznysu, kterým fotbal je, zastaví hlad po vytoužených informacích plot či rakouský strážník.

A k překvapení soupeře nacvičeným signálem dojde jedině v případě, že má tým k dispozici několik variant a zvolí zrovna tu méně očekávanou. Možná ale uzavřený trénink přece jen fanouškům prospívá – vzbuzuje v nich totiž pocit, že od českého týmu mohou čekat velké věci.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.