16. dubna 2008 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Také srdnatí fanoušci mají srdeční potíže

Sparťanská jízda o titulu nepochybuje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťanská jízda o titulu nepochybuje. | foto: Lidové noviny

PRAHA Je zajímavé, že božstva řídící osudy smrtelníků ještě nepřišla s návrhem, aby se na dresy fotbalistů umístilo varování: „Kopaná škodí zdraví.“

Poslední utkání Spartičky, kdy soupeř v závěrečných minutách málem zvrátí výsledek zápasu, vulgo "vydřené jednobrankové vedení“, vyvolávají u srdnatých fanoušků srdeční potíže a jiné psychosomatické nevolnosti.


Nebýt neohroženého důrazu Dana Koláře, Matyho bojovnosti a Řepákovy chladnokrevnosti, mohla Železná garda na Kladně v třetí neděli velikonoční také "zplakat nad vejdělkem“. (Myšleno pochopitelně obrazně, neboť hoši z Letné nepláčou.) Zlepšení je tedy nutné v každém ohledu. Pokud jde o plivání, tak bych jako instruktážní film doporučil biják Psanec Josey Wales s Clintem Eastwoodem.


Ukazuje se, že nařčení strahovského baletu z judaismu je nejen hanlivé, ale rovněž nepravdivé. Je totiž zřejmé, že za sešívkami stojí čtyřruký démon Višnu, který je nevybíravě tlačí za titulem. Je jen otázkou času, kdy do děje zasáhne i jeho čtvrtá ruka. Útěchou zůstává, že mu to nebude nic platné.


Vezmeme-li v úvahu i klokaní uctívače skleněného lva, tak se zdá, že liga dostává transcendetní rozměr.


Martin Čejka

Autor (32) fandí Spartě již od prenatálního věku. Jeho předci byli sparťané a budou jimi i jeho potomci.

Lidové noviny