21. srpna 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jsem zklamaný, takové soupeře musí Sparta převálcovat, řekl hrdina Dočkal

Bořek Dočkal slaví svůj druhý gól do sítě Thunu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bořek Dočkal slaví svůj druhý gól do sítě Thunu. | foto: ČTK

PRAHA Ač Sparta neměla ve čtvrtek herně povedený den, dvě výstavní rány záložníka Bořka Dočkala ji posunuly o něco blíž z předkola k Evropské lize. Nastavený čas obou poločasů, to byly proti Thunu Dočkalovy chvíle: nejdřív šibenice ze hry, z poslední rány zápasu pak parádní přímý kop. „Náš výkon nebyl dobrý, ale 3:1 se počítá,“ ulevil si Dočkal.

Čekal jste, že se takhle nadřete?
Nečekali jsme lehký zápas, na druhou stranu jsme si říkali, že by bylo dobré a důležité uhrát zápas s nulou. A po čtyřech minutách prohráváme, z první situace před naší bránou... To nebylo úplně příjemné. Musím říct, že jsme se z toho jakž takž dostali, do půle jsme zápas otočili, jsem ale zklamaný z našeho výkonu ve druhé půli. Myslel jsem si, že navážeme na konec té první a budeme mít zápas pod kontrolou, třeba ještě gól, dva přidáme. Gól jsme nakonec přidali, buďme za to rádi, ale výkon nebyl dobrý.

Ale vás mohou těšit dva nádherné góly, ne?
Už dlouho jsem nedal gól z trestňáku. Kdybych si měl vybrat místo na přímák, postavil bych si balon právě na to místo, odkud jsem kopal. Věřil jsem, že by to mohlo vyjít.

Fotbalisté Thunu se radují z gólu.
Zleva obránce Sparty Matěj Hybš, záložník Thunu Gianluca Frontino a záložník...

V tu chvíli běžela už čtvrtá minuta nastavení. Projelo vám hlavou, že by právě tohle mohl být klíčový moment celého dvojzápasu?
Ano, samozřejmě. Věděl jsem, že se blíží konec, snažil jsem se hlavně soustředit na ten kop, ale bylo mi jasné, že je to hodně důležitý moment. Ačkoliv náš výkon nebyl dobrý, ten třetí gól může dost řešit. Vyhrát 3:1 je oproti 2:1 v pohárech velký rozdíl. Sami jsme si to udělali těžké. Thun je soupeř, s kterým bychom si měli poradit výrazněji. Myslím herně, ne výsledkově.

Co tedy čekáte od odvety?
Musíme si hlavně říct, že výkon nebyl dobrý a v Thunu odevzdat lepší. Pokud bychom měli hrát tak jako v tomhle zápase, může se stát cokoliv. Je to hlavně o tom, abychom se srovnali a poskládali, nepříjemnost je trest Marka Matějovského, teď se zranil Lukáš Vácha. Na druhou stranu je výsledek pozitivní, buďme za něj rádi. Teď to už musíme zvládnout.

Nestraší vás nedávná zkušenost z Bernu, kde se také hrálo na umělé trávě a vám k postupu ze skupiny Evropské ligy stačila remíza, jenže jste prohráli? I když teď si porážku 0:1 dovolit můžete...
Není to nic, co by nás strašilo, i když obdržený gól je komplikace, to si nemusíme nic nalhávat. V odvetě neuhlídáte jednu standardku a jste gól od vyřazení. Jsem přesvědčený, že když podáme svůj optimální výkon, tedy o dost lepší než v domácím zápase, jsme schopní postup uhrát. Důležité bude být aktivní, ne hrát na 0:0.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?