9. července 2011 12:24, aktualizováno  13:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Talent Vaclík přestupuje do Nizozemska

Tomáš Vaclík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Vaclík. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový brankář Tomáš Vaclík přestupuje z Viktorie Žižkov do nizozemského Graafschapu. V pondělí ho čeká zdravotní prohlídka, pak podepíše s čtrnáctým celkem minulé sezony nizozemské ligy smlouvu na tři roky. Potvrdil to hráčův agent Zdeněk Nehoda.

"V Nizozemsku jsem jednal se třemi zájemci o Tomášovy služby a nakonec jsme se rozhodli pro tým, který, jak společně věříme, bude nejvhodnější pro další rozvoj jeho kariery," uvedl v prohlášení Nehoda. "Tomáš zítra odletí do Nizozemska, kde by měl v pondělí absolvovat zdravotní prohlídku a následně podepsat novou smlouvu," dodal.

Žižkov už přestup odsouhlasil. "Tomáš má náš souhlas k odletu do Nizozemska, a pokud proběhnou lékařské testy bez problémů, v pondělí bychom měli přestup finálně realizovat," potvrdil ředitel Viktorie Jiří Rýva.

Dvaadvacetiletý Vaclík patří k největším českým brankářským talentům. Byl oporou jednadvacítky při zisku bronzových medailí na nedávném mistrovství Evropy a byl také už povolán do seniorské reprezentace.

Dosud však nemá na kontě ani jediný zápas v české první lize. Dosud totiž působil v druholigové Viktorii Žižkov, které letos pomohl k postupu do nejvyšší domácí soutěže. Předtím chytal za Vítkovice.

"Vaclík dostane šanci"
Nyní se o něj zajímalo více zahraničních celků. Ozvalo se i několik klubů z anglické ligy v čele s West Bromwichem. Nakonec si ale Vaclík zvolil postupnější cestu přes Nizozemsko, kde byl v minulosti na testech v PSV Eindhoven. Kývl však na nabídku Graafschapu, který hledal náhradu za odcházejícího Boye Watermana.

Tým s přezdívkou Superfarmáři se v posledních letech potácí na hranici mezi první a druhou ligou a potřebuje posílit. Vaclíka sledoval už delší čas, ale ředitel klubu Leen Looijen se nechal v minulosti slyšet, že si asi nebude moci českého gólmana dovolit.

Dnes však už na klubovém webu oznámil, že se podařilo Vaclíka získat. "Tomáš je velký talent a záměrně si vybral De Graafschap, protože tu dostane šanci chytat. Přitom měl minimálně osm jiných nabídek. Byl o něj opravdu velký zájem," řekl Looijen. Ten dal Vaclíkovi přednost například před veteránem Sanderem Westerveldem, který působil i v Liverpoolu.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.