7. května 2008 7:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

...tam, kde končíš, chtěl bych dojít

Klokan má vždy dobrou náladu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klokan má vždy dobrou náladu. | foto: ČTK

Všechna čest. Naši chlapci se ve Zlíně drželi naděje na záchranu zuby nehty a nakonec docela úspěšně. Chyběly tomu však góly (ono pověstné koření fotbalu). Naštěstí alespoň ostravští borci necítili ostych před kladenskou svatyní a nasázeli odevzdanému soupeři čtyři banány. To je dobrá zpráva, neboť díky ostravské výhře klokani mají svoji záchranu - slovy trenéra Zacha - ve vlastních rukou.

Ale jak se říká, každý chléb má dvě kůrky, meč dvě ostří a psí hovno není na chodníku nikdy samo. Konkrétně naše chlapce čekají na trnité cestě k záchraně ještě dvě nepříjemné překážky v podobě týmů Teplic a Ostravy. Upřímně řečeno, není to tak úplně cesta, spíše rozcestí mnoha cest. Jedna z nich - ta nejpřímější - vede přes porážku psychicky nahlodaných Teplic a současnou neprohru Olomouce s Kladnem.

Na oslavu by bylo dost času - značná část soboty a ještě celá neděle. Následoval by krátký odpočinek a fakultativní výlet na oslavu dobrého fotbalu do Ostravy. Krásná představa, ale k Vršovickým moc nesedí. Rádi totiž bojují až do posledního kola. Existuje totiž i dosti hororová varianta záchrany. Klokani prohrají doma s Teplicemi i v Ostravě a zároveň Kladno doma remizuje s Olomoucí a poté prohraje v Teplicích.

Chápu, že první naznačená varianta vypadá možná až příliš krásně na to, aby se opravdu stala. Nicméně doufám, že nedojde ani k té druhé. Někteří z nás, by to totiž nemuseli přežít.

P.S. Ještě pár slov k utkání ve Zlíně. Místní stadion není ve vztahu k hostujícím fanouškům nejhorší v zemi. Je druhý až za tím v Plzni. Uzoučká vrátka v plechu, opět jediný stánek s obsluhou nehodnou toho jména a nechutnými klobásami (zlaté Blšany se svými steaky na chlebu!!!).

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!