20. října 2008 15:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Teď ještě pokořit Evropu

Slavia slaví.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia slaví. | foto: ČTK

PRAHA Až je mi to trapné se tu znovu se tu rozepisovat o tom, jak milovaná Slávinka drtí soupeře rozdílem dvou tříd. Ale je to prostě tak. Po zásluze vedeme ligu, každý na počkání dostane příděl branek a nový Eden zůstává nedobytnou pevností.

Chtělo by se až zamyslet nad tím, jestli ještě vlastně můžeme dosáhnout výš a jestli tohle spíš není zvratný bod na cestě dolů. Tak aby nás nezachvátila nemoc domýšlivosti a společně s tradičním jarem nezpůsobila další katastrofu. Všechno zatím hovoří proti tomuto hororovému scénáři. Doktor Jarolím tvrdou disciplínou vyléčí možné náznaky zmíněných chorob a "štístko" Šmicer přivrátí na naši stranu fotbalové božstvo. Z věčného rivala z Letné se během panování dvou chovanců stal průměrný klub středu tabulky, a tak nás čeká souboj maximálně s Ostravou a nově s Boleslaví.

Ještě předtím ovšem čeká naše milované hochy skutečný test kvality. Gambáč liga totiž už dávno není měřítkem, které by měla Slavia mít jako bernou minci. Až Pohár UEFA skutečně prokáže, že naše skvělé výsledky nejsou jen klesající úrovní soupeřů v Česku, ale hlavně koncepční prací ve Slavii. Skupina jistě není nijak jednoduchá, ale pokud se sešívaní borci předvedou na mezinárodní úrovni v podobné formě a s moderní taktikou jako v lize, je postup více než pravděpodobný. A je jen dobře pro celý náš fotbal, který postupně schází na úbytě, že někdo ten prapor ponese hrdě a úspěšně.

Autor je slávista srdcem i hlavou.

Michal Šroubek, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz