Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Temešvár musí zaplatit Ostravě za Mageru

Sport

  15:36
OSTRAVA - Fotbalový klub Baník Ostrava vyhrál u mezinárodní sportovní arbitráže CAS dlouhodobý spor s Temešvárem, který na základě dnešního verdiktu musí slezskému celku ihned doplatit 700 tisíc eur (asi 18 milionů korun) a úroky za přestup útočníka Lukáše Magery v létě roku 2008. Proti rozhodnutí není odvolání.

Český fotbalista Lukáš Magera foto: ČTK

Ostrava by se tak po letech měla dočkat zbytku přestupní částky za Mageru, z níž rumunský klub uhradil jen první dvě nejnižší splátky a přestupní smlouvu pak začal rozporovat. Po vleklých sporech a jednáních na úrovni klubů i národních svazů se Baník domohl svého až u arbitráže v Lausanne, na kterou se obrátil loni v červenci.

"Oslovili jsme pro jistotu i dvě kvalitní a na sportovní právo specializované advokátní kanceláře doma a v Německu, protože jsme nechtěli nic podcenit. Vyplatilo se to, konečně jsme se dočkali rozsudku. Teď když Rumuni nezaplatí, došlo by i na exekuci jejich majetku," uvedl majitel Baníku Tomáš Petera.

Temešvár mezitím spadl do druhé ligy a Magera za něj už nehraje. Stejnou cestou vloni vymohla dluh na rumunském týmu i Benfica Lisabon. Pokud by klub verdikt CAS ignoroval, hrozily by mu přísné sankce ze strany FIFA i národního svazu.

Ostrava nestanula před CAS za poslední roky poprvé. V létě 2009 naopak musela vrátit Slovácku šest milionů korun za přestup záložníka Maria Ličky do Southamptonu.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...