Wolverhampton vs WHU: Jesse Lingard a Jarrod Bowen slaví vítězný gól hostí. | foto: Reuters

•   23:24
PRAHA - Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem vyhráli ve 30. kole anglické ligy 3:2 ve Wolverhamptonu a posunuli se před Chelsea na čtvrté místo, které zaručuje postup do Ligy mistrů. Před United jsou v tabulce už pouze oba manchesterské velkokluby a třetí Leicester, s nímž se svěřenci trenéra Davida Moyese střetnou příště.

United měli skvělý vstup do zápasu. Už v 6. minutě přihrál Coufal ještě na vlastní polovině Jessemu Lingardovi, jenž skvělé sólo zakončil gólovou střelou.

Wolverhampton vs WHU: s krvavým zraněním paty dohrával Tomáš Souček tento zápas.
Wolverhampton vs WHU: Jesse Lingard otevírá účet zápasu po krásném sólu.

Ve 14. minutě zvýšil Pablo Fornals, a když ve 38. minutě vstřelil třetí gól West Hamu krátce po příchodu na trávník střídající Jarrod Bowen, zdálo se rozhodnuto.

Ještě do přestávky ale snížil hlavičkou Leander Dendoncker a v 68. minutě zadělal na drama Fábio Silva. Osm minut předtím dopravil zblízka míč do branky Souček, ale jeho gól rozhodčí neuznal, protože si při zpracování pomohl rukou.

Výsledky 30. kola Premier League

• Everton - Crystal Palace 1:1 (56. Rodríguez - 86. Batshuayi)
  • Wolverhampton - West Ham United 2:3 (44. Dendoncker, 68. Fábio Silva - 6. Lingard, 14. Fornals, 38. Bowen).

Na rozdíl od minulého utkání před reprezentační pauzou s Arsenalem ale „Kladiváři“ ztrátu bodů z vedení 3:0 nepřipustili a vítězství udrželi.

Po dvou zápasech bodoval Everton, ale s Crystal Palace doma jen remizoval 1:1 a zůstal v tabulce osmý. Everton poslal v 56. minutě do vedení po závaru James Rodríguez a zdálo se, že svěřenci trenéra Carla Ancelottiho směřují za očekávaným vítězstvím.

Pojistku ale domácí nepřidali a v 86. minutě je potrestal z jediné šance londýnského celku střídající Michy Batshuayi.