19. prosince 2018 15:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Teplice brojí proti Kučerově pokutě. ‚Trestají klukoviny a skandály přehlížejí‘

Teplický záložník Tomáš Kučera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplický záložník Tomáš Kučera. | foto: ČTK

PRAHA Celý klub FK Teplice se postavil za svého záložníka Tomáše Kučery, jemuž etická komise fotbalové asociace vyměřila pokutu 60 tisíc korun za znevážení jména fotbalu v hudebním klipu. Podle šéfa teplického představenstva Pavla Šedlbauera je o neadekvátní trest.

„Oceňuji nadhled činovníků pražské Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě vlastně ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a svoji autoritu trestáním mladého hráče za klukovinu a skandální případy přehlížejí,“ uvedl pro klubový web Šedlbauer.

Etická komise sdělila, že Kučera „zvlášť hrubě znevážil jméno účastníka soutěže a člena orgánu FAČR a poškodil tím vážným způsobem jméno fotbalu“. Bývalý fotbalista Jihlavy či Plzně v klipu rapoval: „Hraju za Teplice, ne za vyj..nou Spartu, j..u toho Berbra a samozřejmě Peltu.“ Zmínil tak dvě postavy českého fotbalu, kromě místopředsedy asociace Romana Berbra i jejího bývalého předsedu Miroslava Peltu.

„Rozhodnutí etické komise považuji za naprosto nepřiměřené. Souhlasím sice s tím, že forma textu není vhodná, ale je v žánru rapové hudby běžná. Doporučuji členům komise poslechnout si některé hity tohoto hudebního směru. Negativní image vedení českého fotbalu není zaviněna hráči nebo kluby, ale právě nevysvětlenými a netransparentními kauzami na úrovni FAČR a jejich vlivem na fotbalové prostředí,“ říká Šedlbauer.

Kučera se může proti rozhodnutí etické komise odvolat, pokud to udělá, Teplice ho podpoří. „Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníků z úrovně vlastníka klubu,“ dodal Šedlbauer.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz