30. listopadu 2012 12:21, aktualizováno  13:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Teplice už nepočítají s Lukášem, Fenin se nevrátí

Martin Fenin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Fenin. | foto: ČTK

TEPLICE Fotbalový obránce Petr Lukáš od jarní části sezony už nebude hrát za Teplice. Vedení klubu bývalému kapitánovi týmu oznámilo, že s jeho službami dál nepočítá. Severočeši se také vzdali nadějí, že by se do týmu mohl po pěti letech vrátit útočník Martin Fenin.

Bývalý reprezentant se prý ještě chce prát o šanci v druholigové německé Chotěbuzi.

Čtyřiadvacetiletý Lukáš ještě na začátku sezony vedl Teplice jako kapitán, ale po příchodu nového kouče Zdeňka Ščasného se jeho pozice zhoršila. Lukáš, který v kariéře nasbíral 274 ligových startů, nakonec mužstvo opustí.

"Petrovi to oznámil trenér, který do budoucna preferuje jinou stoperskou dvojici. Petrovi jsme to řekli v dostatečném předstihu, aby měl čas si najít nové angažmá," uvedl tiskový mluvčí klubu Petr Heidenreich.

Lukáš ze sestavy vypadl už v závěru podzimu. Trenér tehdy jeho absenci vysvětloval tím, že potřeboval nasadit rychlejší stopery.

Fenin kariéru restartoval

Dres Teplic, po podzimu čtrnáctého týmu tabulky, už nebudou oblékat ani obránci Jan Hošek s Václavem Ježdíkem a útočník Alen Melunovič. Hošek, který minulou sezonu strávil na hostování v Cracovii Krakov, a po letním návratu do Teplic se hned zranil, má podle Heidenreicha svolení k jednání s nejmenovanými polskými kluby. Tým opustí i Ježdík s Melunovičem, kteří plnili většinou roli náhradníků.

Šance, že by se do Teplic vrátil Fenin, padla. Sportovní manažer klubu Pavel Verbíř, někdejší Feninův spoluhráč, s pětadvacetiletým útočníkem jednal, ale nedohodli se. Fenin tak svoji kariéru, kterou restartoval loni na jaře po pětiměsíční léčbě depresí, v mateřském klubu neoživí. Byť v Chotěbuzi na podzim dostal šanci jen ve třech zápasech. "Martin ale ještě chce zůstat v Německu," uvedl Heidenreich.

Kouč Ščasný už má představu, jak by chtěl mužstvo, které na jaře čeká boj o záchranu v nejvyšší soutěži, doplnit. Jisté je prý to, že v Teplicích zahájí zimní přípravu Abid Mujagič, na podzim hostující v druholigovém Mostě. Ze Sokolova přijde na zkoušku další útočník Tomáš Smola. Ščasný by si v zimě přál příchod celkem šesti hráčů.

"Mám širší okruh hráčů na jednotlivé posty, nechci se totiž upínat na jednoho hráče. Není asi tajemství, že sháním hráče na pravou stranu obrany i zálohy a ještě bych si dokázal představit i útočníka k Mahmutovičovi," uvedl Ščasný.

ČTK

Pronájem - byt č. 9
Pronájem - byt č. 9

Na Poříčí, Liberec - Liberec II-Nové Město
14 000 Kč