Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Teplice získaly z Brna na hostování záložníka Kalivodu

Sport

  13:22
TEPLICE - Až týden před uzávěrkou přestupů získaly fotbalové Teplice první posilu. Barvy druhého celku ligové tabulky bude hájit minimálně v této sezoně záložník David Kalivoda, který přichází z Brna na roční hostování s opcí na přestup. Během týdne, který domácím klubům na přestupy zbývá, by přitom Severočeši rádi získali ještě jednoho středopolaře.

David Kalivoda ještě v dresu Slavie. foto: Lidovky.cz

Tepličtí od Kalivody očekávají, že jim pomůže vyřešit problémy se středem zálohy, které je dlouhodobě provázejí. Hráč by se měl okamžitě připojit k týmu a už o víkendu by mohl nastoupit v ligovém zápase v Uherském Hradišti.

Severočeši přitom v pátrání po kreativním i defenzivním středopolaři nekončí. "Do konce přestupního období bychom chtěli získat ještě jednoho," řekl dnes Hrdlička.

Čerstvě sedmadvacetiletý Kalivoda do velkého fotbalu pronikl ve Slavii, za niž také odehrál drtivou většinu ze svých 115 ligových zápasů. Často ale hostoval a v roce 2004 měl nakročeno i do Teplic, s nimiž už dokonce trénoval, pak ale z jeho příchodu sešlo.

Vloni jej Slavia pustila na přestup do Brna, po poměrně vydařené sezoně se ale ze sestavy vytratil a v letošním ročníku jen jednou střídal.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat