Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Těším se na hru o titul, říká sparťan Jarošík

Sport

  15:45
PRAHA - Před rokem a půl byl jeho příchod do Sparty takřka na spadnutí, ale den před podpisem smlouvy přišla nabídka Zaragozy a fotbalista Jiří Jarošík nakonec do rudého dresu nezamířil. Také tentokrát koketoval s myšlenkou prodloužit si ještě zahraniční kariéru, ale nakonec se v pátek rozhodl, že se na Letnou vrátí. Důvodů bylo několik, ale především prý chce znovu zažít, jak se hraje o titul, a atmosféru evropských pohárů.

Jiří Jarošík s dresem Sparty foto: ČTK

Jarošík se v sobotu poprvé představil na Letné a vysvětloval, proč svůj podpis pod připravenou smlouvu připojil až nyní. "Nabídek jsem měl několik, ale po dohodě s přítelkyní jsem se rozhodl vrátit do klubu, který mi dal šanci hrát velký fotbal. Moc se těším na boj o titul, na fanoušky a že si znovu zahrají evropské poháry, navíc s vidinou možné další práce v klubu," svěřil se fotbalista.

Návrat konzultoval s Erichem Brabcem, kterého paradoxně podle všeho může připravit o místo. "Spíše jsem se ale radil s dřívějšími hráči - Jirkou Novotným, Mirkem Barankem či Horstem Sieglem," prozradil, jak svůj zřejmě poslední přestup kariéry řešil.

O JAROŠÍKOVĚ PŘESTUPU ČTĚTE VÍCE

Ve sparťanské kabině po jeho příchodu bude přetlak na stoperských postech. A že přišel hrát do středu obrany, je jisté. "Konkurence byla v každém klubu, kde jsem hrál, zadarmo mi nikdo nic nedá. Když jsem ale mluvil s trenéry, řeč byla o stoperu. Poslední čtyři roky jsem tam hrál, a tak bych v tom rád i pokračoval," dal Jarošík najevo, že návrat do středové řady už ho neláká.

Je rád, že přichází na Letnou v době, když je klub rozjetý. Na vzpomínky na předchozí působiště už prý moc času mít nebude, i když třeba zážitky z CSKA Moskva, Chelsea nebo Celtiku Glasgow mu zůstanou pod kůží.

Který titul v minulých působištích mu utkvěl nejvíce v paměti? "To nejde řadit podle důležitosti, ale asi nejvíce jsem prožíval ten první ve Spartě, který jsem slavil po boku hráčů, které jsem měl ještě nedávno na plakátech nad postelí," vzpomínal Jarošík na mladá léta.

Do reprezentace Jarošík nechce

Ani návrat do české ligy ho prý nemůže zviklat v rozhodnutí již nereprezentovat. "To je uzavřená kapitola, na tom se nemůže již nic změnit. Chci se soustředit na výkony ve Spartě a užívat si fotbalu," prohlásila sparťanská posila.

Jarošík si ještě ani nestačil vybrat číslo dresu, v kterém bude nastupovat. "Ještě se musím rozhlédnout, která jsou volná, to jsme ještě neřešili," uvedl Jarošík, jenž hrával ve svých působištích včetně Sparty s dvacítkou. Tu ale nosí Tomáš Zápotočný.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR ZÁKAZNICKÉ KVALITY (65-75.000 Kč+bonusy)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 65 000 - 75 000 Kč

Mohlo by vás zajímat