20. července 2011 10:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tévez zůstává v City, kluby se nedohodly na splátkách

Manchester City - West Bromwich (Tévez). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manchester City - West Bromwich (Tévez). | foto: Reuters

SAO PAULO Argentinský fotbalista Carlos Tévez z Manchesteru City do Corinthians neodejde. Klub ze Sao Paula oznámil, že se nestihne domluvit s anglickým celkem na podmínkách před dnešní uzávěrkou přestupů hráčů z ciziny v brazilské lize.

Oba týmy se sice již dříve dohodly na odstupném ve výši 40 milionů liber (1,12 miliardy korun), ale rozcházely se v představách o splátkovém kalendáři. Zatímco vedení Corinthians podle neoficiálních zpráv navrhovalo čtyři splátky během čtyř let počínaje rokem 2012, Manchester City chtěl část peněz ihned.

"Znali jsme požadavky Manchesteru City a všichni jsme jednali, ale nemáme dost času, abychom přestup uzavřeli. Vzhledem k tomu, že snem fanoušků Corinthians je, aby za nás Tévez opět hrál, budeme o jeho angažování usilovat znovu v brzké budoucnosti," uvedli představitelé brazilského klubu v prohlášení.

Sedmadvacetiletý Tévez, který nastupovat za Corinthians v letech 2004 až 2006 před odchodem do Anglie, chce opustit Manchester City kvůli rodině.

Jeho manželka si v zemi nezvykla a s oběma dcerami už dříve odcestovala do Argentiny.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!