28. října 2011 10:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tévezova pokuta byla snížena. Odmítl se jen rozcvičit

Manchester City - Chelsea (Tévezova radost). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manchester City - Chelsea (Tévezova radost). | foto: Reuters

MANCHESTER Vedení Manchesteru City snížilo Carlosi Tévezovi pokutu milion liber, kterou dostal odmítnutí nastoupit k utkání Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, na polovinu. Učinilo tak několik hodin poté, co se za argentinského útočníka postavila Anglická asociace profesionálních fotbalistů (PFA).

Tévez původně dostal pokutu ve výši čtyř týdenních platů. Všechny finanční sankce přesahující dva týdenní platy však musí podle anglických pravidel schválit PFA, která se ale postavila za útočníka. Tévez podle šéfa asociace Gordona Taylora totiž v zářijovém utkání nastoupit neodmítl, nechtěl se jít pouze rozcvičovat.

ČTĚTE TAKÉ

"Jsme rozhodnutím PFA zklamáni, protože šlo zjevně o střet zájmů. Taylor při slyšení hájil Téveze a pak bylo v jeho pravomoci rozhodnutí, zda bude vyšší pokuta schválena, nebo ne," citovala prohlášení City agentura AP.

Sedmadvacetiletého Téveze po zářijovém utkání v Mnichově obvinil trenér Roberto Mancini, že odmítl jít na hřiště jako střídající hráč. Fotbalista se bránil tvrzením, že se pouze nechtěl jít znovu rozcvičovat. S obhajobou však u vedení klubu neuspěl a pro porušení pěti bodů smlouvy byl na dva týdny suspendován a dostal pokutu ve výši čtyř týdenních platů.

ČTK