21. května 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

TIME OUT: Dukle chybí mrakodrapy

Dukla slaví postup do nejvyšší fotbalové soutěže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dukla slaví postup do nejvyšší fotbalové soutěže. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Co by asi napsal Ota Pavel, kdyby letos viděl fotbalovou Duklu vracet se do první ligy. Nic o mrakodrapech, k těm má současný tým ještě hodně daleko. Slavné doby armádního klubu jsou pryč, zbyla nostalgie. Dnes se na Julisce hospodaří ve skromných poměrech a postup z druhé nejvyšší soutěže znamená strop možností.

Představte si, že by dnes někdo založil Klapzubovu jedenáctku, jejíž sestavu by ovšem netvořili sourozenci a hráli by ve středu tabulky. Koho by to zajímalo?

INFOGRAFIKA

Dukla je na tom podobně. Není vůbec jednoduché navazovat na odkaz klubu, který sice dělal českému fotbalu za hranicemi vynikající reklamu, ale zároveň sháněl posily tak, že jim poslal povolávací rozkaz. V minulosti si Dukla nevychovala davy fanoušků, které by měly z její obrody radost, takže sledovanost ligy s přítomností dalšího pražského zástupce neporoste. Spíš naopak.

Vyrovnat se s minulostí Dukly bude pro fotbalové příznivce možná ještě těžší než pro tým z Julisky boj se soupeři.

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA VÝTAHŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč