7. srpna 2011 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

TIME OUT LN: Kdo se bojí, brání remízu

Slavia - Příbram bez diváků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Příbram bez diváků. | foto: ČTK

To je zase nějaká blbost, dalo by se vykřiknout bez váhání. Ale po druhém a třetím zamyšlení už nápad předsedy krajského svazu v Plzni Romana Berbra tak úsměvně nepůsobí. Co je vlastně špatného na fotbale bez remíz?

U nás se totiž za nerozhodné výsledky hlavně chválí. "Kluci, hlavně to hrajte vzadu na jistotu, nějak to tu ubráníme," zní pokyny trenérů už od amatérských a juniorských soutěží.

Přitom tahle vyčůranost je podle odborníků velkou překážkou vývoje fotbalu v Česku.

Více o změně pravidel ve fotbale:

Tak proč remízu nevyškrtnout ze seznamu možností a učit odmalička hráče, že jedinou správnou cestou je vítězství. Třeba časem poznáme rozdíl i na těch nejvyšších úrovních, kde se teď úplně nedaří. Ano, je to krok, který vyvolá velkou diskusi. A konzervativní odpůrci změn se mu budou zarputile bránit. Jenže remíz, jak je ve fotbale známe, se před lety zbavil i český hokej a dnes si na ně nikdo ani nevzpomene. Zvyk je železná košile a jen ti nejodvážnější ji dokážou setřást.

Protože kdo se bojí, nesmí do lesa. A les v tomto případě dost možná znamená budoucí pokrok českých zástupců na mezinárodním poli.

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚDRŽBÁŘ FOREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 27 000 - 30 000 Kč