2. července 2018 16:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

To že je nejlepší gólman na světě? De Gea je nejhorším brankářem MS od roku 1966

David De Gea chytil jedinou ze sedmi střel na MS na bránu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David De Gea chytil jedinou ze sedmi střel na MS na bránu. | foto: Twitter

MOSKVA Španělský fotbalista David de Gea je sice řazen k nejlepším gólmanům planety, ale světový šampionát mu vůbec nevyšel. Na ruském turnaji ze sedmi střel na bránu pustil šest gólů a podle španělského listu Marca tak malou úspěšnost na MS neměl od roku 1966 žádný brankář, který odchytal aspoň tři zápasy.

V úvodním utkání skupiny s Portugalskem (3:3) De Geu třikrát překonal Cristiano Ronaldo. 

Jeden gól brankář Manchesteru United dostal po nepovedené střele, která mu proklouzla mezi rukavicemi, další branky inkasoval z penalty a přímého kopu.

Ve druhém duelu Španělska s Íránem (1:0) sice De Gea z jediného soupeřova pokusu dostal branku, ale ta nebyla uznána po zhlédnutí videa. 

Proti Maroku ze tří střel dostal dva góly a připsal si jediný zákrok na turnaji proti úniku Chálida Butaíba.

Koké, který jako první neuspěl v rozstřelu, schovává hlavu do dlaní.
Ruský hrdina Igor Akinfejev.

Ani v nedělním prohraném osmifinále s Ruskem si De Gea nezachytal. Z jediné rány domácích mezi tyče ho překonal z pokutového kopu Arťom Dzjuba. 

V penaltovém rozstřelu pak sedmadvacetiletý gólman pustil všechny čtyři ruské pokusy a musel strávit nečekané vyřazení Španělska.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz