12. listopadu 2008 18:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tomáš Duba jde hostovat do Finska

Tomáš Duba, brankář hokejové Sparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Duba, brankář hokejové Sparty. | foto: ČTK

Hokejový brankář Tomáš Duba odchází ze Sparty na hostování do finského Ässätu Pori, kde by měl působit do konce sezony. Vedení pražského klubu tak vyřešilo souboj o místo jedničky mezi ním a Tomášem Pöpperlem.

"Od začátku sezony dostával více příležitostí Tomáš Pöpperle. S touto rolí v týmu nebyl Tomáš Duba spokojen. Pro hráče i pro klub samotný bylo nutné tuto situaci řešit. S Tomášem jsme se dohodli na uvolnění do Finska," uvedl na oficiálním webu Sparty generální manažer Petr Bříza. "Pro tento krok jsme se rozhodli jak ze sportovních, tak ekonomických důvodů," dodal.

Sedmadvacetiletý odchovanec klubu Duba v této sezoně odchytal zhruba třetinu minut oproti o tři roky mladšímu Pöpperlemu. Do branky Sparty se postavil jen v sedmi utkáních. Finsko je pro dvojnásobného juniorského mistra světa Dubu téměř druhým domovem. V tamní SM-liize působil už v letech 2001-03 v týmu SaiPa Lappeenranta a v sezoně 2006/07 také krátce v TPS Turku. Z Finska je i jeho manželka.

Díky jeho příchodu se tak zdvojnásobí počet českých krajánků v lize. Dosud jediným byl další gólman Alexander Salák, hájící branku TPS Turku. Po Dubově odchodu bude ve Spartě jasnou brankářskou jedničkou Pöpperle, jemuž by měli krýt záda sedmnáctiletý Filip Novotný a třicetiletý Petr Přikryl. Ten se do klubu vrací po předčasném odchodu ze Žiliny.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz