Tottenham doma jen remizoval, Manchester United se protrápil k těsné výhře

18:31aktualizováno  20:57
Londýn - Ve šlágru 13. kola anglické fotbalové ligy remizoval Liverpool doma s mistrovskou Chelsea 1:1. Manchesteru United pomohl vlastní gól Brightonu k výhře 1:0 a udržel druhé místo. Tottenham na svém hřišti pouze remizoval s West Bromwichem 1:1.

Tottenham vs. West Bronwich Albion: zleva domácí Dele Alli a hostující Jake Livermore. foto: ČTK/AP

Chelsea byla v prvním poločase nebezpečnější, obě dvě velké příležitosti v krátkém sledu ale zlikvidoval brankář Mignolet. Nejprve si poradil s Hazardovou střelou na přední tyč a poté skvěle přečetl Drinkwaterovu kličku. Liverpool se připomněl krátce před přestávkou, Salahův technický pokus ale proletěl těsně vedle Courtoisovy brány.

Nejlepší střelec Premier League se dočkal v 65. minutě. Salah si narazil na hranici šestnáctky s Oxladem-Chamberlainem a placírkou zamířil přesně k tyči. Egyptský křídelník tak dosáhl hranice deseti ligových branek za pouhých 13 zápasů, čímž vyrovnal klubový rekord Daniela Sturridge.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo

Crystal Palace - Stoke 2:1 (56. Loftus-Cheek, 90.+2 Sako - 53. Shaqiri), Manchester United - Brighton 1:0 (66. vlastní Dunk), Newcastle - Watford 0:3 (19. Hughes, 45.+1 vlastní Yedlin, 62. Gray), Swansea - Bournemouth 0:0, Tottenham - West Bromwich 1:1 (74. Kane - 4. Rondón), Liverpool - Chelsea 1:1 (65. Salah - 85. Willian).

Hostující „Blues“ se dočkali vyrovnání v 85. minutě. Willian byl na hřišti pouhé dvě minuty, když si navedl míč před velkým vápnem a parádním dloubáčkem přeloboval překvapeného Mignoleta. „Reds“ neprohráli s dnešním soupeřem už šestkrát, Chelsea přišla o sérii čtyř ligových výher.

„Rudí ďáblové“ se dlouho nemohli přes pozornou defenzivu Brightonu prosadit. Povedlo se to až v 66. minutě Ashleymu Youngovi, jehož střelu z hranice šestnáctky přizvedl obránce Dunk a míč obloukem zaplul za Ryanova záda.

United tak udrželi stoprocentní domácí ligovou bilanci, v sezoně vyhráli všech sedm utkání a inkasovali pouze jednou. Brighton naopak nenavázal na předchozí dvě venkovní výhry.

West Bromwich si po odvolání trenéra Tonyho Pulise připsal bod hned v prvním zápase, když dokázal remizovat na půdě Tottenhamu. Ve Wembley otevřel skóre hostující Rondón, favorit vyrovnal až v 74. minutě zásluhou Harryho Kanea. Anglický kanonýr se tak s devíti góly dotáhl v čele tabulky střelců Premier League na Salaha z Liverpoolu.

Hráči Crystalu Palace vyhráli teprve podruhé v ročníku. Stoke se sice ujalo v 53. minutě vedení po individuální akci Shaqiriho, poslední celek tabulky ale dokázal rychle zareagovat zásluhou Loftuse-Cheeka. Vítěznou branku Crystalu Palace si připsal ve druhé minutě nastavení Sako.

Záložník Stoke Darren Fletcher nastoupil k 104. zápasu v Premier League v řadě, čímž se dostal na dělené čtvrté místo v této statistice. Nejdelší sérii drží se 164 zápasy bývalý záložník Chelsea Frank Lampard.