Manchester City zvítězil nad Arsenalem s Čechem v bráně 3:1

15:15aktualizováno  20:12
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City porazili v 11. kole anglické nejvyšší soutěže Arsenal 3:1 a prodloužili vítěznou sérii na devět ligových zápasů. „Citizens“ stále neprohráli a před Manchesterem United mají v čele tabulky osmibodový náskok, neboť „Rudí ďáblové“ podlehli 0:1 domácí Chelsea.

Sergio Agüero přispěl k výhře Manchesteru City jedním gólem. foto: Reuters

Liverpool si hladce poradil s West Hamem, dotáhl se na Chelsea a Arsenal

Na United se bodově dotáhl Tottenham, který v londýnském derby zdolal 1:0 Crystal Palace, jenž stále čeká na první bod i vstřelený gól na hřištích soupeřů.

Manchester City šel proti Arsenalu do vedení v 19. minutě.

První střelu belgického reprezentanta De Bruyneho gólman Čech ještě vyrazil, na následující křížnou přízemní střelu už ale nedosáhl. De Bruyne dal 50. soutěžní gól „Citizens“ v této sezoně.

Premier League - 11. kolo:

Tottenham - Crystal Palace 1:0 (64. Son Hung-min), Manchester City - Arsenal 3:1 (19. De Bruyne, 50. Agüero z pen., 74. Gabriel Jesus - 65. Lacazette), Chelsea - Manchester United 1:0 (55. Morata), Everton - Watford 3:2 (67. Niasse, 74. Calvert-Lewin, 90. Baines z pen. - 46. Richarlison, 64. Kabasele).

Krátce po změně stran nařídil sudí Oliver po zákroku Monreala na Sterlinga penaltu, kterou proměnil argentinský kanonýr Agüero. Ten se trefil šestkrát v posledních osmi soutěžních duelech proti „Kanonýrům“.

Zdramatizovat duel se povedlo v 65. minutě francouzskému útočníkovi Lacazettovi, který prostřelil Edersona a dal šestý gól v sezoně.

Domácím ale vrátil dvoubrankové vedení o chvíli později Gabriel Jesus; gól platil i přes ofsajd, v němž se nacházel přihrávající David Silva.

Šlágr Chelsea - Manchester United se od začátku hrál ve velkém tempu, na první gól si ale diváci na stadionu Stamford Bridge počkali až do 55. minuty.

Poněkolikáté v sezoně zafungovala spolupráce španělských fotbalistů Chelsea, Azpilicueta nacentroval a nehlídaný Morata hlavou poslal míč k tyči. V závěru mohl vyrovnat Fellaini, jeho skákavý pokus ale gólman Courtois vyrazil.

Tottenham se dotáhli na druhé United

Tottenham nastoupil bez zraněného brankáře Llorise, kterého nahradil Gazzaniga a připsal si premiérový start po letním příchodu ze Southamptonu.

Argentinský gólman „Kohouty“ několikrát zachránil, vytáhl se proti Dannovi, Townsendovi nebo Milivojevičovi. Velkou šanci měl také Zaha, netrefil však odkrytou branku.

Na druhé straně vstřelil v 64. minutě jediný gól zápasu Son Hung-min, který se v Premier League prosadil podvacáté a stal se nejlepším asijským střelcem v soutěži.

Překonal krajana Pak Či-songa, jenž nastřílel 19 gólů v dresu Manchesteru United. Osm minut před koncem mohl Son Hung-min přidat druhou trefu, netrefil však branku.

Crystalu Palace se v lize na hřišti Tottenhamu vůbec nedaří. Pětkrát už nedokázal skórovat a naposledy se radoval ze tří bodů před dvaceti lety.

Divoký zápas mezi Evertonem a Watfordem skončil vítězstvím domácích 3:2. Everton prohrával v 54. minutě už o dvě branky, liverpoolský celek ale zásluhou gólů Niasseho, Calverta-Lewina a Bainese z penalty skóre otočil.

V desáté minutě nastavení mohl vyrovnat Cleverley, pokutový kop ale nevyužil.