Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tragédie, hodnotil výkon Čechů kouč Dovalil

Sport

  9:25
HERNING - Zklamaný a rozladěný byl po prohře v semifinále mistrovství Evropy jednadvacítek trenér českého týmu Jakub Dovalil poté, co jeho hráči podlehli po prodloužení Švýcarsku 0:1 a rozplynul se jim sen o postupu do finále. Podle Dovalila "lvíčata" podala vůbec asi svůj nejslabší výkon a kouč pro to neměl vysvětlení. Ale věří, že se mladí Češi oklepou a zvládnou sobotní duel o 3. místo s Běloruskem, který bude přímou bitvou o postup na olympiádu.

Rozlobený Jakub Dovalil foto: Reuters

Těsně po zápase se Švýcarskem s ním cloumaly emoce. "Každopádně to byl absolutně tragický výkon z naší strany. Vůbec jsme si nezasloužili postoupit, Švýcarsko naopak ano," řekl Dovalil po zápase českým novinářům.

Už v poločasové pauze prý v šatně na své hráče zvýšil hlas, po zápase se situace opakovala. "Bylo to potřeba. Hráči nesplnili to, co jsme po nich chtěli a co jsme si řekli na taktické přípravě. Jako by zapomněli na to, co jsme hráli dřív, zažité automatismy se vytratily. Byl to prostě jeden z našich nejhorších výkonů, co jsme spolu," uvedl. "Přitom vím, že kluci fotbal hrát umí. Dokazovali to dlouho, ale najednou to je pryč," posteskl si Dovalil.

Čtěte také reporáž z utkání

Ten poprvé jednadvacítku vedl v listopadu roku 2008, ale většinu hráčů měl pod dohledem v juniorských kategorií ještě déle. "Dělali jsme zbytečné chyby při rozehrávce, byla tam spousta nevynucených ztrát. A to si na této úrovni nemůžeme dovolit," zlobil se trenér, jehož svěřenci na hřišti prý nedokázali naplnit to, k čemu je nabádal. "Chtěli jsme hrát víc po stranách, místo toho se všechno valilo středem hřiště, kde jsme míče rychle ztráceli. Přitom když jsme hru roztáhli do křídel, hned to vypadalo nebezpečněji," mínil Dovalil.

Prohra se Švýcary ho mrzela o to víc, že soupeř podle něj byl k poražení. Čechy prý může dlouho mrzet promarněná šance na postup do finále. "Dokázali jsme porazit týmy jako Nizozemsko nebo Německo a teď si neumím vysvětlit, proč to nejde. Švýcarsko je země srovnatelná s námi, s takovými soupeři se můžeme měřit a porážet je. Ale ne s výkonem, jaký jsme nyní předvedli," dodal Dovalil.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...