Trápení ukončila šťastná Musova trefa. Slavia porazila Příbram 1:0, rozhodla v 82. minutě

Příbram - Slavia: Petar Musa slaví gól. foto:  Michal Šula, MAFRA

Aktualizováno
Příbram - Třásli se, klepali se až do poslední vteřiny. Slávističtí fotbalisté si pořádně oddechli, v 27. kole Fortuna ligy zvítězili na hřišti poslední Příbrami 1:0. Jediný gól dal až osm minut před koncem střídající Musa. Slavia vede ligu o jedenáct bodů před Plzní, která hraje ve středu v Ostravě.
  21:58aktualizováno  22:31

Liberec vyhrál derby v Jablonci a sesadil soupeře z třetího místa, Zlín remizoval

Vysoký míč do pokutové území, vzdušné souboje, důrazný stoper Zima s protějškem Dramém, od nichž se míč odrazil k Musovi. Ten dostal od Nového dost prostoru a pohotově ze vzduchu poslal míč z deseti metrů k tyči.

Celá slávistická lavička běžela do rohu ke střelci, který ukončil trápení lídra na hřišti posledního celku.

Své kouzlo mají v této době i pozápasové děkovačky. Jednu takovou si...
Příbram - Slavia: kouč Jindřich Trpiškovský slaví gól se střídačkou.

„Byly to nervy, to každopádně. Ale musím pochválit Příbram, předvedla se ve skvělém světle. Udělali nám to strašně těžké,“ řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

27. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 82. Musa. Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Machálek (video). ŽK: Hilál, Hellebrand (oba Slavia). Bez diváků.

Příbram: Melichar - Kvída (68. Pazdera), Dramé, Kingue, Nový - Tregler, Soldát (83. Cmiljanovič) - Antwi (68. Škoda), Zorvan (75. Slepička), Rezek (83. Hájek) - Polidar. Trenér: Horváth.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Traoré, Takács (69. Musa) - Masopust (59. Hellebrand), Stanciu (86. Frydrych), Provod - Tecl (86. Hilál). Trenér: Trpišovský.

Musa už podruhé v krátké době mužstvo spasil. V březnu ještě před nucenou přestávkou v nastavení vyrovnal v derby proti Spartě. Teď jeho trefa má tříbodovou hodnotu.

Slávisté sice měli celé utkání velkou územní převahu, ale byl to od nich takový nezáživný fotbal. Málo šancí, které zahodil Tecl.

Stanciu dvakrát trefil tyč: jednou se od něj míč šťastně odrazil po odkopu protihráče, podruhé střílel z přímého kopu.

Příbramští po nucené přestávce, způsobené opatřeními proti šíření koronaviru, získali z předchozích dvou zápasů pod novým trenérem Pavlem Horváthem čtyři body. A proti Slavii nebyli bez šance.

Krátce po půli po rozehrané standardce a centru Rezka hlavičkoval zblízka osamocený Soldát, ale minul. To byla tutovka.

„Slavia měla samozřejmě vyšší kvalitu. Škoda, že jsme nerozhodný výsledek neudrželi až do konce. Měli jsme pár situací, které jsme mohli líp dohrát,“ litoval příbramský trenér Pavel Horváth.